Розвідка Британії повідомила, що РФ перекинула в Білорусь винищувачі, здатні нести ракети КИНДЖАЛи, передає НСН, посилаючись на Європейську правду.
Розвідка Британії вважає, що Росія перекинула на територію Білорусі винищувачі-перехоплювачі, здатні нести ракети “Кинджал”, аби надіслати повідомлення Заходу і представити Білорусь як усе більш залучену у війну.
Про це йдеться у розвідувальному огляді міноборони Британії у вівторок.
“Зображення показали, що два літаки-перехоплювачі МіГ-31К майже напевно були припарковані на білоруському аеродромі Мачулищі 17 жовтня, а поряд з ними у захисному земляному насипі зберігався великий контейнер. Цілком ймовірно, що контейнер пов’язаний з балістичною ракетою повітряного базування AS-24 KILLJOY (ракета “Кинджал”. – Ред.), великогабаритним боєприпасом, для перевезення якого адаптований варіант МіГ-31К”, – йдеться у огляді.
Відзначається, що Росія прийняла “Кинджали” на озброєння з 2018 року, але раніше вони не використовувалися у Білорусі.
“Росія іноді запускала цю зброю під час війни в Україні, але її запаси, ймовірно, дуже обмежені. Вона продовжує використовувати передові боєприпаси великої дальності проти цілей обмеженого оперативного значення. При дальності понад 2000 км розміщення “Кинджалів” у Білорусі дає Росії невелику додаткову перевагу з погляду ураження додаткових цілей на території України. Швидше за все, вона здійснила розгортання ракет в основному для того, щоб надіслати повідомлення Заходу і представити Білорусь як усе більш замішану у війні”, – вважає британська розвідка.
Зазначимо, що у вівторок 1 листопада вранці тривогу в Україні оголосили саме через злети в Білорусі винищувачів МіГ-31К, здатних нести надзвукову ракету «Кинжал»
Декілька фактів про ракети КИНДЖАЛИ
- На території Білорусі є два винищувачі МіГ-31К.
- Росія використовує ракети «Кинжал» з 2018 року, проте раніше їх не фіксували у Білорусі, а нещодавно, судячи з даних британської розвідки, РФ підвезла до Білорусі такі ракети.
- Дальність польоту ракети – 2000 км (якщо буде запуск з РБ, вона може прилетіти в будь-який наш регіон).
- Дані ракети мають найвищий відсоток ймовірності прориву нашої ППО, їх перехоплення є вкрай проблематичним.
- Щоразу під час зльоту МіГ-31К невідомо, чи є самі ракети на підвісці літака, тому оголошується тривога.