Купити квартиру в Дніпрі

Нові нафтові санкції проти РФ змусять Китай та Індію шукати нових постачальників – Reuters

Нові нафтові санкції проти РФ змусять Китай та Індію шукати нових постачальників – Reuters

Нові нафтові санкції проти РФ, введені нещодавно США і Британією, змусять Китай та Індію шукати нових постачальників нафтопродукції.

Про це пише із посиланням на трейдерів та аналітиків Reuters, передають «Новини України – НСН» з посиланням на nv.ua.

Китайські та індійські нафтопереробні заводи отримуватимуть більше нафти з Близького Сходу, Африки та Америки, підвищуючи ціни та витрати на фрахт, оскільки нові санкції США проти російських виробників і суден обмежують постачання головним клієнтам Москви.

Нові нафтові санкції проти РФ: що відомо

Нові нафтові санкції проти РФ змусять Китай та Індію шукати нових постачальників – Reuters

Reuters  нагадує, що 10 січня Міністерство фінансів США ввело санкції проти російських нафтовидобувних компаній Газпромнефть та Сургутнефтегаз, а також проти 183 суден, які доставляли російську нафту. Це зроблено, щоб вплинути на доходи, які Москва використовує для фінансування своєї війни з Україною.

Багато з цих танкерів використовувалися для доставки нафти до Індії та Китаю після того, як західні санкції та обмеження цін, введені країнами «Великої сімки» у 2022 році, перемістили торгівлю російською нафтою з Європи до Азії, зазначається у статті. Деякі танкери перевозили нафтуі з Ірану, який теж перебуває під санкціями.

Два джерела в китайській торгівлі повідомили Reuters, що російський експорт нафти серйозно постраждає від нових санкцій, які змусять китайські незалежні нафтопереробны компанії надалі скорочувати нафтопереробку. Джерела відмовились назвати назви компаній, оскільки не мають права спілкуватись зі ЗМІ.

Серед нових суден, що потрапили під американські санкції, 143 є нафтовими танкерами, які минулого року перевантажили понад 530 мільйонів барелів російської сирої нафти, що становить близько 42% від загального морського експорту сирої нафти країни. Про це повідомив провідний аналітик Kpler з вантажних перевезень Метт Райт. Близько 300 мільйонів барелів цієї нафти було відправлено до Китаю, а решта переважно пішла до Індії, додав він.

«Ці санкції суттєво скоротять флот суден, доступних для доставки сирої нафти з Росії в короткостроковій перспективі, підвищуючи фрахтові ставки», — заявив Райт

Сингапурський трейдер повідомив Reuters, що танкери, що потрапили під санкції, доставляли близько 900 тисяч барелів російської нафти на добу до Китаю за останні 12 місяців, та спрогнозував, що російський експорт «впаде у прірву».

За перші 11 місяців минулого року імпорт російської нафти в Індію зріс на 4,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року до 1764 млн барелів на добу, або 36% від загального імпорту Індії. Обсяг Китаю, включаючи трубопровідне постачання, зріс на 2% до 99,09 мільйона метричних тонн (2159 мільйона барелів на добу), або 20% від загального імпорту, за той самий період, пише агентство.

Воно також уточнює, що Китай імпортує в основному російську нафту ESPO Blend, яка продається вище максимальної ціни, тоді як Індія купує переважно нафту Urals.

Аналітикиня Vortexa Емма Лі сказала, що експорт російської нафти ESPO Blend буде припинено, якщо санкції будуть суворо виконуватися, але це залежатиме від того, чи скасує ембарго обраний президент США Дональд Трамп, а також від того, чи визнає санкції Китай.

Джерела Reuters висловлюють думку, що нові санкції підштовхнуть Китай та Індію закуповувати більше нафти з Близького Сходу, Африки та Америки. Спотові ціни на сорти Близького Сходу, Африки та Бразилії вже зросли в останні місяці через зростання попиту з боку Китаю та Індії, оскільки поставки російської та іранської нафти скоротилися та стали дорожчими, додали вони.

«Ціни на сорти Близького Сходу вже зростають. Немає іншого варіанту, крім того, що нам доведеться закуповувати близькосхідну нафту. Можливо, нам також доведеться закуповувати нафту США», — сказав представник індійської нафтопереробної компанії

Ще одне джерело в індійській нафтопереробній промисловості повідомило, що санкції проти російських нафтових страховиків змусять Росію знизити ціни на свою нафту нижче 60 доларів за барель, щоб Москва могла продовжувати використовувати західне страхування та танкери.

«Індійські нафтопереробники, які є основними споживачами російської нафти, навряд чи чекатимуть, щоб дізнатися про це, і намагатимуться знайти альтернативи у близькосхідній та пов’язаній з Dated-Brent нафті Атлантичного басейну», — розповів Гаррі Чілінгуіріан, керівник відділу досліджень Onyx Capital Group

Нагадаємо, ми повідомляли: США запровадили масштабні санкції проти російських нафтосервісних компаній

А також: Ще один цвях в труну путіна від Байдена – ціллю стануть танкери РФ

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу