Мюнхенська конференція 15 лютого триває. Вона розпочалася 14 лютого і завершиться у неділю 16 лютого.
«Новини України – НСН» стежать за подіями.
Про те, як пройшов перший день Мюнхенської безпекової конференції, ви можете прочитати ТУТ.
У центрі уваги конференції — війна Росії проти України, і те, що можна і потрібно зробити, аби примусити країну-агресора до миру. Також у фокусі — майбутнє трансатлантичного партнерства.
Цього року в безпековій конференції у Мюнхені беруть участь понад 50 світових лідерів. Працює й українська делегація на чолі з президентом України Володимиром Зеленським. Напередодні він уже провів низку зустрічей на полях конференції.
Мюнхенська конференція 15 лютого – день другий
Матеріал оновлюється….
16:30 – Виступаючи під час Восьмого українського ланчу з нагоди Мюнхенської конференції спеціальний представник президента США із питань України та РФ Кіт Келлог зробив низку заяв про закінчення війни в Україні.
Зокрема, Келлог заявив, що війна має закінчитися швидше, ніж через рік. Адже на цьому наполягає Дональд Трамп.
Також спецпредставник розповів, як будуть проходити переговори, торкнувся теми виборів в Україні і прокоментував втрати під час війни.
Війна в Україні має закінчитися швидше, ніж через рік. Я публічно беру 180 днів, щоб задіяти всі сторони, — заявив Кіт Келлог
Він також заявив, що що Штати будуть посередниками під час переговорів України та РФ.
“Європа не сидітиме фізично за столом перемовин України й Росії, але її побажання будуть враховані… Наша філософія не продовжувати війну до смерті останнього українця, нам треба зупинити вбивства та війну”, – наголосив він
За його словами, успіхом України буде не закінчення бойових дій чи мирний план, а він буде визначеним тоді, коли вперше порушать припинення вогню і як всі сторони відреагують.
Келлог також повідомив, що він у мирних переговорах відповідає за контакти з Україною, а спецпредставник американського президента з питань Близького Сходу Стівен Віткофф — за контакти із РФ.
Що ще сказав Кіт Келлог: основні тези
- За останні 30 днів ми досягли більше у питанні врегулюванні війни в Україні, ніж адміністрація Байдена.
- Трамп не поступиться ключовими інтересами у питанні завершення війни.
- Трамп хоче зробити так, щоб війна зупинилася назавжди і Україна стала суверенною, безпечною державою.
- США продовжуватимуть фінансувати Україну. Але треба зупинити вбивства.
- Втрати України у війні з рф утричі перевищують втрати США у В’єтнамі та Кореї разом. Трамп хоче це зупинити.
- Війну слід припинити, але для цього необхідно забезпечити захист та суверенітет України.
- Україна та рф мають прийняти рішення про зупинку вогню.
- Рішення про вибори в Україні має ухвалюватися в Україні.
Вже наступного тижня спецпредставник Трампа Келлог відвідає Україну. Про це він теж сказав журналістам.
15:45, 15 лютого
Зеленський зустрівся з Премʼєр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стере.
Обговорили зусилля, необхідні для справедливого й тривалого миру.
Окрема увага – українському виробництву зброї, а саме далекобійних ракет і дронів. Норвегія вже безпосередньо інвестує в наш вітчизняний ОПК. Домовилися продовжувати цю співпрацю. Дякую Норвегії за всю допомогу Україні від самого початку повномасштабного російського вторгнення та за збільшення підтримки цього року. Розраховуємо, що впродовж року сума оборонної підтримки зростатиме. Це те, що зможе забезпечити сильну позицію України, – прокоментував зустріч президент
11:58:, 15 лютого
Завершився виступ Володимира Зеленського. Після цього президент провів невеличку пресконференцію. Ось що він сказав.
Україна не прийме ніколи угоди, які укладають без нашої участі. Жодних рішень щодо України без України, жодних рішень щодо Європи без Європи, — заявив Зеленський
Він додав, що Трамп має спочатку домовитися з Україною, перш ніж тиснути на Путіна, оскільки переговори без нашої участі не будуть прийнятними.
Саме тому ми повинні більше розмовляти з президентом США та його командами. Ми вчора мали добру розмову і я вважаю, що мені вдалося представити нову інформацію віце-президентові Ді Венсу, — додав глава держави
Росія повинна повернутися до кордонів 2022 року мінімум – заявив Зеленський
Після виступу у інтерв’ю він додав, що Україна при цьому планує завершити війну вже у 2025 році і розраховує на підтримку Трампа.
Зеленський попередив про нові загрози з боку Росії і закликав Європу створити спільні збройні сили.
РФ планує ближче до літа відправити на навчання війська в Білорусь. Це може стати плацдармом для військових операцій проти Європи. Саме так і сталось з Україною. А що ваші армії, вони готові, якщо росія почне операції під фальшивим прапором. Як швидко союзники дадуть відповідь і чи дадуть?, Час прийшов — Збройні сили Європи повинні бути створені, – сказав Зеленський
Також президент наголосив, що лише українська армія в Європі має досвід ведення війни, а ЄС самостійно не впорається, тож треба об’єднуватись.
Зеленський зазначив, що Україна зараз світовий лідер з виготовлення БпЛА.
Лише у 2024 році Україна разом з партнерами виробила понад 1,5 млн дронів різних типів, — додав президент
При цьому він заявив, що ніколи не зніме питання членства України з НАТО.
Здається, що найвпливовіший член НАТО, це Путін, бо він має вирішальне слово – кому бути в НАТО, кому ні, – зіронізував Зеленський
Також він нагадав, що Путін хоче, аби президент США на Червоній площі став учасником його вистави.
Але Путін бреше, він передбачуваний і він слабкий, — сказав Зеленський
Він зауважив, що Путін боїться Трампа і тільки тому зараз погоджується на переговори.
При цьому армія його слабка. Адже, щоб воювати проти України, Путін витягнув війська з Сирії, Африки, Кавказу, навіть із деяких частин Молдови.
Росія вже має 250 тисяч вбитими та понад 600 тисяч пораненими. Крім того українські війська повністю знищили північнокорейські війська на Курщині.
«Ми повністю знищили північнокорейські війська, які путін відправив на Курщину. І вже 6 місяців ми тримаємось на території рф», — додав глава держави
Згадав Зеленський і про атомну енергетику. Зокрема, про удар по ЧАЕС.
«шахед», який вдарив по Чорнобильській АЕС, ніс мінімум 50 кг вибухівки, — сказав Зеленський
Зараз ми готуємо проєкт розширення нашої Хмельницької АЕС із залученням американського бізнесу, зокрема, Westinghouse. Цей проєкт посилить енергетичну безпеку не лише України, а й всієї Європи — заявив президент
11:25, 15 лютого
Розпочався виступ Володимира Зеленського на основній сесії Мюнхенської конференції з безпеки
Президента України зустріли бурхливими оплесками.
11:00, 15 лютого
Марко Рубіо прибув до Мюнхена.
Нагадаємо, вчора стало відомо, що літак із держсекретарем США Марко Рубіо й головою сенатського комітету в закордонних справах Джимом Рішем, який прямував до Мюнхена, повернувся до Вашингтона після виявлення технічної проблеми.
За даними офіційного джерела, приблизно через 90 хвилин після зльоту в кабіні літака виникла проблема з лобовим склом.
Держсекретар заявив, що має намір продовжити подорож до Німеччини та Близького Сходу на іншому літаку.
Через затримку Марко Рубіо не встиг приєднатися до запланованої на ранок п’ятниці зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським, де глава Держдепу планував бути присутнім разом із віцепрезидентом США Джей Ді Венсом.
10:30, 15 лютого
Про Україну без України нічого не повинно бути, – заявив Шольц під час виступу на другий день Мюнхенської конференції
«Як прихильники демократії, ми стоїмо на боці України. Тому я радий, що Сполучені Штати підтвердили нашу спільну мету – збереження незалежності та суверенітету України”, – сказав канцлер Німеччини
Він також додав, що у світі більше не повинно бути місця фашизму, расизму та агресивній війні. Шольц також прокоментував вчорашній виступ віцепрезидента США Венса:
«Ми не допускаємо, щоб сторонні люди втручалися в наші вибори і в нашу демократію. Це неприпустимо, особливо серед союзників і друзів. Ми це категорично відкидаємо. Ми самі вирішимо, що станеться з нашою демократією».
09:00, 15 лютого
Другий день Мюнхенської конференції стартував о 8:30 за місцевим часом.
Згідно із розкладом другого дня Мюнхенської конференції безпеки, Україні сьогодні присвячено декілька панелей.
Перша відбудеться вже об 11:15 – президент Володимир Зеленський виступить із темою «Виклик і дипломатія: Перспективи для майбутнього України».
Далі о 12:30 буде годинна дискусія щодо європейської підтримки України. У розмові візьмуть участь президент Євроради Антоніу Коста, президент Чехії Петр Павел, прем’єрка Данії Метте Фредеріксен та її шведський колега Ульф Крістерссон, а також очільник німецької партії ХДС Фрідріх Мерц.
Ще новини України і світу: 15 лютого – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини