Сьогодні відбулася зустріч лідерів ЄС щодо підтримки України. Які підсумки саміту у Парижі 27 березня.
ЄС взяв на себе низку зобов’язань щодо безпосередньої допомоги українській армії і довгострокових заходів підтримки і співпраці.
Про це розповідають “Новини України – НСН”.
Підсумки саміту у Парижі 27 березня
Євросоюз за підсумками саміту коаліції охочих у Парижі у четвер, 27 березня, скликаного президентом Франції Еммануелем Макроном, зобов’язався надати допомогу Україні – як фінансову, так і військову. У плані конкретного внеску ЄС загалом передбачена як безпосередня підтримка української армії, так і довгострокові заходи підтримки і співпрації, повідомив DW на умовах анонімності європейський чиновник.
Зокрема йдеться про те, що країни-члени ЄС зобов’язалися з початку цього року надати Україні 17 мільярдів євро додаткової військової підтримки та два мільйони боєприпасів для великокаліберної артилерії. Також підтверджується готовність виділити військовий компонент допомоги в рамках обіцяного Україні членами Групи семи кредиту, що покриватиметься за рахунок прибутків від заморожених на Заході активів РФ.
Окрім того країни-члени блоку домовилися посилити координацію, щоб гарантувати, що допомога Україні відповідає її потребам, та забезпечити підтримку української армії в довгостроковій перспективі “як першого стовпа гарантій безпеки України”.
У ЄС також планують розширити співпрацю з українським ОПК через нові механізми “Ukraine Support Instrument” and SAFE посилити військову тренувальну місію ЄС, у рамках якої вже було підготовлено 75 тисяч солдатів ЗСУ.
“Чеська ініціатива” щодо боєприпасів
Водночас, як уточнив прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала після паризького саміту, чеська ініціатива з постачання боєприпасів в Україну у 2025 році може забезпечити щонайменше стільки ж снарядів, як і минулого року, повідомляє Reuters.
Ініціатива, започаткована минулого року чеським урядом і профінансована низкою союзників по НАТО, передбачала надання Україні 1,5 мільйона артилерійських боєприпасів.
Санкції проти РФ
Президент Європейської ради Антоній Кошта, який теж взяв участь у роботі саміту, заявив, що найкращий спосіб підтримати Україну – це залишатися послідовними у меті досягти справедливого і тривалого миру.
За його словами, це означає продовження тиску на Росію через санкції. Було б стратегічною помилкою “піддатися спокусі швидкого пом’якшення санкцій”, вважає Кошта.
Зеленський закликав до спільного плану розгортання гарантійних сил
Президент України Володимир зеленський під час виступу у Парижі теж вкотре закликав партнерів не послаблювати санкції щодо РФ, доки триває її агресія та окупація частини української території.
“Зараз на столі є пропозиції США, зокрема щодо повного й безумовного припинення вогню. Ми погодилися на це. Але, звісно, Росія відмовилася й висунула купу абсурдних умов, яких ніхто не просив, – заявив він, цитує пресслужба Офісу президента України. – Те саме з ідеєю припинення вогню в Чорному морі – Росія намагається нав’язати нашим партнерам свої умови, але ці умови нереалістичні. Зняття санкцій із Росії зараз стало би катастрофою для дипломатії”.
Президент України закликав партнерів продовжувати військову підтримку, а також розробити конкретний спільний план розгортання сил країн-партнерів в країні.
“Нам потрібен один чіткий план – план, на який ми всі погодимося і який почнемо втілювати в життя”, – заявив Зеленський.
Саміт у Парижі щодо підтримки України
На зустрічі у Парижі 27 березня, лідери низки держав обговорювали підтримку України у війні з РФ та можливості досягнення миру.
У заході взяли участь президент України, Франції, Литви, Фінляндії, Кіпру, в.о. президента Румунії, канцлер Німеччини, премʼєр-міністри Великобританії, Бельгії, Болгарії, Данії, Іспанії, Хорватії, Естонії, Греції, Ірландії, Ісландії, Італії, Латвії, Люксембургу, Норвегії, Нідерландів, Польщі, Португалії, Чехії, Словенії, Швеції, віцепрезидент Туреччини, президенти Європейської ради та Європейської комісії, генеральний секретар НАТО. На рівні послів були представлені Австрія, Австралія та Канадп.
Ще новини України: У разі завершення війни Росії загрожує економічний крах – Reuters