Українці у Німеччині можуть стикнутися з проблемами, якщо не знають умови і правила перебування в країні. В деяких випадках людину можуть оштрафувати на великі суми чи навіть депортувати. Тоді доведеться виїхати з країни у визначений термін.
“Новини України – НСН” розповідають, за що українцям у Німеччині загрожують штрафи і депортація.
Українці у Німеччині – основні причини для депортації
Аби мати змогу легально проживати в Німеччині, необхідно отримати спеціальний дозвіл Aufenthaltserlaubnis. У разі відмови видачі біженці зобов’язані покинути Німеччину, інакше ситуація може перетекти у примусову депортацію.
Причини такого рішення компетентних органів залежать від індивідуальних обставин, але найчастіше депортація загрожує у випадку:
- нелегального перетину кордону;
- порушення митних правил або порядку перебування на території̈ Шенгенської зони;
- використання фальшивих документів;
- внесення до списку AZR (національний реєстр небажаних до в’їзду осіб);
- засудження на території Європейського Союзу за злочин, який карається позбавленням волі терміном від 1 року;
- загрози громадському порядку чи внутрішній безпеці ЄС, громадському здоров’ю або міжнародним відносинам;
- сприяння незаконній імміграції в Німеччині;
- отримання припису на депортацію в примусовому порядку.
Після перетину кордону потрібно надати довідку Grenzübertrittsbescheinigung, яка підтверджує виїзд у встановлений термін. Інакше людина отримає припис про заборону в’їзду до країн Шенгенської угоди, ці дані внесуть в реєстр AZR та Шенгенську інформаційну систему.
За що штрафують у Німеччині
Способів отримати штрафну санкцію існує чимало. Наприклад, можна не прибрати за домашнім улюбленцем на вулиці, тоді доведеться заплатити від 35 до 250 євро. Також фінансове покарання загрожує за годування голубів: у Кельні такий вчинок обійдеться в 1 000 євро, у Гамбурзі — 5 000 євро.
Якщо викинути недопалок у вікно автомобіля, можна попасти на 50 євро. Залишена біля лавочки жуйка коштуватиме шкіднику 75 євро. А якщо сходити в туалет у громадському місці (буквально на вулиці), то доведеться віддати від 60 до 150 євро.
Особлива небезпека чатує любителів квітів. Федеральний закон про охорону природи захищає підсніжники: їх заборонено зривати і викопувати. Залежно від територіальної частини Німеччини штраф може сягати 50 000 євро.
Джерело: novyny.live
Ще новини України: Головні нововведення у 2025 році — що зміниться і до чого готуватися українцям