Квартири у Дніпрі нв Дім РІА

Рідкоземельні мінерали України в обмін на захист: що про це відомо

Рідкоземельні мінерали України в обмін на захист: що про це відомо

Президент США Дональд Трамп прагне укласти угоду, відповідно до якої Україна постачала б Сполученим Штатам рідкоземельні мінерали в обмін на допомогу. Чи готовий до цього Київ.

Це свідчить про прагматичний підхід Трампа до підтримки України, яка зазнала значних руйнувань через війну. Про це повідомляють «Новини України – НСН» з посиланням на The New York Times.

Рідкоземельні мінерали в обмін на допомогу – чи готовий до цього Київ

«Ми прагнемо укласти угоду з Україною, де вони збираються забезпечити те, що ми їм даємо, своїми рідкісноземельними елементами та іншими речами»,– сказав Трамп з Овального кабінету, підписуючи чергові укази.

Україна володіє значними покладами рідкоземельних мінералів, таких як літій, уран і титан, які критично важливі для виробництва електромобілів, вітрових турбін та інших технологій.

Пропозиція Трампа пролунала на тлі припинення його адміністрацією фінансування іноземних програм розвитку, що змусило гуманітарні організації в Україні скоротити діяльність, а уряд – шукати нові джерела фінансування для підтримки енергетичної інфраструктури та ветеранів.

Володимир Зеленський наголосив, що військова допомога США, надана за часів адміністрації Байдена, не постраждала через скорочення фінансування. Однак Трамп неодноразово висловлював незадоволення витратами США на військову підтримку України.

Рідкоземельні мінерали України в обмін на захист: що про це відомо

Його пропозиція обміну допомоги на рідкоземельні мінерали відповідає його економічній політиці, яка передбачає використання фінансової потужності США для тиску на союзників. Такий підхід він вже застосовував щодо Колумбії та Мексики.

Водночас сам Зеленський раніше пропонував співпрацю США в цій сфері, наголошуючи, що підтримка України відповідає економічним інтересам Америки.

Один із високопоставлених українських чиновників, коментуючи заяву Трампа, зазначив, що Київ готовий до такої співпраці за умови гарантій безпеки, які унеможливлять потрапляння ресурсів до Росії.

За оцінками експертів, в Україні є понад 20 видів стратегічно важливих рідкоземельних мінералів. Деякі аналітики оцінюють їхні поклади у трильйони доларів, проте їх реальна вартість залишається невизначеною через російську окупацію частини територій.

Раніше Київ планував підписати угоду про співпрацю у сфері видобутку корисних копалин з адміністрацією Байдена, але відтермінував цей крок, очікуючи на прихід Трампа до влади.

Наприкінці 2024 року українська делегація зустрілася у Вашингтоні з американськими бізнесменами, пропонуючи їм можливість придбання ліцензій на видобуток корисних копалин або створення партнерств із чинними власниками ліцензій.

Попри це, залишається невідомим, наскільки швидко Україна зможе реалізувати такі угоди. Бізнес-лідери й законодавці вказують на необхідність додаткової геологічної розвідки та усунення адміністративних перешкод для іноземних інвестицій у цю сферу.

Окрім того, окупанти вже захопили значну частину українських покладів рідкоземельних мінералів і продовжують наступ до нових родовищ. Зараз вони знаходяться менш ніж за 10 кілометрів від одного з найбільших покладів літію в Україні, що в Донецькій області.

Ще новини України: На тлі заяв про мирні переговори Ryanar планує відновити польоти по Україні

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу