Новий рік у Європі — справжнє свято традицій та сімейного затишку. У кожної країни є свої унікальні ритуали, які наповнюють цей час особливою атмосферою.
“Новини України – НСН” розповідають, як саме зустрічають Новий рік у різних країнах Європи. Незалежно від місця святкування, цей період об’єднує всіх духом радості та надії на нові звершення.
Швеція та Норвегія
У Швеції Новий рік святкують у колі сім’ї: традиційна вечеря збирає близьких за столом. Увечері можна насолодитися “новорічними вечорами” з феєрверками, що освітлюють небо, та дзвонами церков, які оголошують прихід Нового року. Особливий штрих — читання вірша з “Новорічного годинника” Альфреда Теннісона.
У Норвегії, крім сімейного затишку біля каміна, зберігається традиція святкового пудингу з мигдалем, який символізує удачу. Незвичайною прикрасою стають гноми Ніссе, що приносять достаток. А роль Санти тут виконує добрий гном Юленіссен.
Німеччина
Німецькі традиції святкування Нового року сповнені галасу, що, за повір’ям, відганяє злих духів. У новорічну ніч родини та друзі збираються разом, піднімаючи келихи шампанського. Головною подією стає феєрверк, який опівночі освітлює небо, а побажання “Щасливого Нового року” лунає у кожному домі.
Італія та Іспанія
Італія дивує новорічною вечерею з 12 страв і традицією викидання старих речей з вікон. Цей символічний жест означає прощання з непотрібним і запрошення нового. Подарунки приносить не Санта, а добра фея Бефана. Під останні удари годинника розпочинаються галасливі святкові танці під гітару, які тривають до світанку.
Новий рік у Європі – як святкують у різних країнах: цікаві факти і традиції
Франція та Велика Британія
Французи зберігають традицію запалювання різдвяного поліна до Нового року, а святковий стіл прикрашають фуагра, індичка та каштани. Дітей радує Пер Ноель, який залишає подарунки в черевиках біля каміна.
У Великій Британії Новий рік супроводжується поцілунками біля Біг-Бена. Особливою стравою є вівсяні коржі, а святкова вечеря нагадує продовження Різдва.
Унікальні традиції різних країн
Іспанці вірять, що якщо з’їсти 12 виноградин під час 12 ударів годинника опівночі, то весь наступний рік буде щасливим.
В Італії існує традиція викидати зі старих речей з вікон, щоб позбутися всього непотрібного і почати новий рік з чистого аркуша.
Німці вірять, що шум допомагає відлякати злих духів. Тому на Новий рік вони часто створюють багато шуму, б’ючи в каструлі та сковорідки.
Французи вважають, що перша людина, яка переступить поріг їхнього дому в Новому році, принесе в дім удачу.
Британці вірять, що перша людина, яка переступить поріг їхнього дому в Новорічну ніч, повинна бути чоловіком зі світлим волоссям, що принесе в дім щастя.
Джерело: OBOZ.UA.
Ще новини України: Де не можна ставити ялинку – 6 небезпечних місць