Мюнхенська конференція 16 лютого – що відомо, заяви і головні події

Квартири у Дніпрі нв Дім РІА

Мюнхенська конференція 16 лютого – що відомо, заяви і головні події

Мюнхенська конференція 16 лютого – що відомо, заяви і головні події

Сьогодні, 16 лютого, завершується Мюнхенська конференція, яка розпочалася 14 лютого.

“Новини України – НСН” стежать за подіями.

Цього року в безпековій конференції у Мюнхені беруть участь понад 50 світових лідерів. Українську делегацію очолює президент України Володимир Зеленський.

Мюнхенська конференція 16 лютого – день тртій

Матеріал оновлюється….

У рамках Мюнхенської безпекової конференції Президент України Володимир Зеленський зустрівся з головою партії «Християнсько-демократичний союз», керівником опозиційної фракції ХДС/ХСС у німецькому Бундестазі Фрідріхом Мерцом.

Про це йдеться на сторінці офіційного інтернет-представництва Президента України.

Під час зустрічі обговорювалися питання підтримки України та зміцнення європейської єдності у протистоянні агресії РФ.

Зеленський висловив вдячність Німеччині за допомогу українцям із самого початку повномасштабного вторгнення, зокрема за лідерську роль ФРН у посиленні протиповітряної оборони України. Президент наголосив, що справедливе завершення війни та надійні гарантії безпеки мають залишатися спільним пріоритетом для всіх союзників нашої держави.

Мюнхенська конференція 16 лютого – що відомо, заяви і головні події

Окрему увагу на зустрічі приділили питанням оборонної підтримки України. Обговорювалися подальші кроки щодо посилення українських військових на фронті, а також можливості інвестування у вітчизняне виробництво зброї. Володимир Зеленський зазначив, що розширення оборонного співробітництва між Україною та Німеччиною є надзвичайно важливим у нинішніх умовах.

Фрідріх Мерц, зі свого боку, підтвердив подальшу підтримку України з боку Німеччини та наголосив на необхідності спільних зусиль для забезпечення безпеки в Європі. Політик підкреслив, що допомога Україні залишається одним із ключових питань у порядку денному німецької політики.

Як повідомлялося раніше, у Мюнхені Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом та обговорив з ним координацію кроків для наближення справедливого миру, спільні зусилля та європейську єдність.

Глава дипломатії Євросоюзу Кая Каллас на екстреній зустрічі в Мюнхені анонсувала нові ініціативи щодо України%

“Європа єдина в підтримці України та зміцненні нашої власної оборони. Найближчим часом ми виступимо з новими ініціативами, щоб просунути це (ініціативи, — ред.) уперед”,

Оновлено о 12:04

Міністри закордонних справ країн ЄС вранці у неділю зібрались на термінове обговорення перед тим, як роз’їхатися після завершення Мюнхенської конференції з безпеки, після резонансної промови віцепрезидента США, який фактично оголосив про нові відносини з Європою.

“Закриваємо Мюнхенську конференцію-2025 хорошою дискусією між міністрами закородонних справ країн ЄС, які ще у Мюнхені. Європа зберігає міцну єдність у питанні підтримки України і посилення нашої власної оборони. Скоро и вийдемо з новими ініціативами”, – написала Каллас.

Про зустріч розповіла також очільниця МЗС Фінляндії Еліна Валтонен, зазначивши, що вони обмінялися думками про ситуацію за підсумками Мюнхенської конференції.

“Європа об’єднано підтримує Україну і рішуче віддана ідеї захисту вільного світу”, – написала вона.

Зустріч скликали у суботу. Каллас запросила усіх міністрів закордонних справ, які ще залишались у Мюнхені, терміново зібратися на зустріч.

Попри те, що тема зустрічі публічно не оголошувалася, терміновість свідчить про її зв’язок з подіями у Мюнхені, де віцепрезидент США Джей Ді Венс виступив із гострою промовою, у якій фактично оголосив про нові відносини з Європою.

Оновлено о 14.05:

Нова адміністрація США наразі лише збирає інформацію для того, щоби почати формулювати план завершення війни в Україні.

Таку думку висловив спеціальний представник США в попередній адміністрації Трампа Курт Волкер на полях Мюнхенської безпекової конференції.

“Я думаю, те, що робить генерал Келлог і чим займатимуться інші в команді, – вони збирають інформацію: намагаються отримати перспективи від наших союзників щодо того, що вони готові зробити, а також від України, куди генерал планує поїхати найближчим часом”, – сказав дипломат.

Потім, на його думку, Келлог передасть усю зібрану інформацію президенту, і “Трамп почне формулювати, як він хоче це зробити (завершити війну – ред.)”.

За оцінкою колишнього спецпредставника, президент США створює умови для переговорів або для припинення вогню і зосереджений наразі саме на цьому.

Волкер зазначив, що для адміністрації Трампа важливі три речі: припинення вогню, щоб припинилися вбивства; стримування – аби не допустити нової атаки РФ; розподіл тягаря між США і Європою.

“Ми маємо пересвідчитися, що наші європейські союзники відіграють провідну роль у забезпеченні безпеки України в майбутньому. Не те що США не братимуть у цьому участі, але в адміністрації Трампа вважають, що Європа має робити більше, а США стоятимуть за цими зусиллями”, – пояснив дипломат, підкресливши при цьому, що перший крок — це припинення вогню.

Водночас Волкер заперечив плани відсторонення Києва від майбутніх переговорів. Він підтримує принцип «нічого про Україну без України» і не вважає, що хтось уявляє це собі інакше.

“Але, як я собі уявляю, це навряд чи буде просто один стіл, за яким усі сидять і розмовляють. Все буде так, як зараз: дзвінок Путіну, дзвінок Зеленському, зустріч НАТО в Брюсселі, зустріч з німецьким канцлером (хай хто це буде після виборів у Німеччині), дзвінок британському прем’єр-міністру й так далі”.

Ще новини України: Мюнхенська конференція 15 лютого – що відомо, головні події і заяви

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу