Сьогодні, 16 лютого, завершується Мюнхенська конференція, яка розпочалася 14 лютого.
“Новини України – НСН” стежать за подіями.
Цього року в безпековій конференції у Мюнхені беруть участь понад 50 світових лідерів. Українську делегацію очолює президент України Володимир Зеленський.
Мюнхенська конференція 16 лютого – день тртій
Матеріал оновлюється….
У рамках Мюнхенської безпекової конференції Президент України Володимир Зеленський зустрівся з головою партії «Християнсько-демократичний союз», керівником опозиційної фракції ХДС/ХСС у німецькому Бундестазі Фрідріхом Мерцом.
Про це йдеться на сторінці офіційного інтернет-представництва Президента України.
Під час зустрічі обговорювалися питання підтримки України та зміцнення європейської єдності у протистоянні агресії РФ.
Зеленський висловив вдячність Німеччині за допомогу українцям із самого початку повномасштабного вторгнення, зокрема за лідерську роль ФРН у посиленні протиповітряної оборони України. Президент наголосив, що справедливе завершення війни та надійні гарантії безпеки мають залишатися спільним пріоритетом для всіх союзників нашої держави.
Окрему увагу на зустрічі приділили питанням оборонної підтримки України. Обговорювалися подальші кроки щодо посилення українських військових на фронті, а також можливості інвестування у вітчизняне виробництво зброї. Володимир Зеленський зазначив, що розширення оборонного співробітництва між Україною та Німеччиною є надзвичайно важливим у нинішніх умовах.
Фрідріх Мерц, зі свого боку, підтвердив подальшу підтримку України з боку Німеччини та наголосив на необхідності спільних зусиль для забезпечення безпеки в Європі. Політик підкреслив, що допомога Україні залишається одним із ключових питань у порядку денному німецької політики.
Як повідомлялося раніше, у Мюнхені Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом та обговорив з ним координацію кроків для наближення справедливого миру, спільні зусилля та європейську єдність.
Глава дипломатії Євросоюзу Кая Каллас на екстреній зустрічі в Мюнхені анонсувала нові ініціативи щодо України%
“Європа єдина в підтримці України та зміцненні нашої власної оборони. Найближчим часом ми виступимо з новими ініціативами, щоб просунути це (ініціативи, — ред.) уперед”,
Оновлено о 12:04
Міністри закордонних справ країн ЄС вранці у неділю зібрались на термінове обговорення перед тим, як роз’їхатися після завершення Мюнхенської конференції з безпеки, після резонансної промови віцепрезидента США, який фактично оголосив про нові відносини з Європою.
“Закриваємо Мюнхенську конференцію-2025 хорошою дискусією між міністрами закородонних справ країн ЄС, які ще у Мюнхені. Європа зберігає міцну єдність у питанні підтримки України і посилення нашої власної оборони. Скоро и вийдемо з новими ініціативами”, – написала Каллас.
Про зустріч розповіла також очільниця МЗС Фінляндії Еліна Валтонен, зазначивши, що вони обмінялися думками про ситуацію за підсумками Мюнхенської конференції.
“Європа об’єднано підтримує Україну і рішуче віддана ідеї захисту вільного світу”, – написала вона.
Зустріч скликали у суботу. Каллас запросила усіх міністрів закордонних справ, які ще залишались у Мюнхені, терміново зібратися на зустріч.
Попри те, що тема зустрічі публічно не оголошувалася, терміновість свідчить про її зв’язок з подіями у Мюнхені, де віцепрезидент США Джей Ді Венс виступив із гострою промовою, у якій фактично оголосив про нові відносини з Європою.
Оновлено о 14.05:
Нова адміністрація США наразі лише збирає інформацію для того, щоби почати формулювати план завершення війни в Україні.
Таку думку висловив спеціальний представник США в попередній адміністрації Трампа Курт Волкер на полях Мюнхенської безпекової конференції.
“Я думаю, те, що робить генерал Келлог і чим займатимуться інші в команді, – вони збирають інформацію: намагаються отримати перспективи від наших союзників щодо того, що вони готові зробити, а також від України, куди генерал планує поїхати найближчим часом”, – сказав дипломат.
Потім, на його думку, Келлог передасть усю зібрану інформацію президенту, і “Трамп почне формулювати, як він хоче це зробити (завершити війну – ред.)”.
За оцінкою колишнього спецпредставника, президент США створює умови для переговорів або для припинення вогню і зосереджений наразі саме на цьому.
Волкер зазначив, що для адміністрації Трампа важливі три речі: припинення вогню, щоб припинилися вбивства; стримування – аби не допустити нової атаки РФ; розподіл тягаря між США і Європою.
“Ми маємо пересвідчитися, що наші європейські союзники відіграють провідну роль у забезпеченні безпеки України в майбутньому. Не те що США не братимуть у цьому участі, але в адміністрації Трампа вважають, що Європа має робити більше, а США стоятимуть за цими зусиллями”, – пояснив дипломат, підкресливши при цьому, що перший крок — це припинення вогню.
Водночас Волкер заперечив плани відсторонення Києва від майбутніх переговорів. Він підтримує принцип «нічого про Україну без України» і не вважає, що хтось уявляє це собі інакше.
“Але, як я собі уявляю, це навряд чи буде просто один стіл, за яким усі сидять і розмовляють. Все буде так, як зараз: дзвінок Путіну, дзвінок Зеленському, зустріч НАТО в Брюсселі, зустріч з німецьким канцлером (хай хто це буде після виборів у Німеччині), дзвінок британському прем’єр-міністру й так далі”.
Ще новини України: Мюнхенська конференція 15 лютого – що відомо, головні події і заяви