Північна Корея розширила виробництво боприпасів і значно збільшила постачання зброї до РФ. Що КНДР отримує в обмін на це?
КНДР збільшила постачання боєприпасів до Росії. В обмін на це Північна Корея отримує гроші та нафту від Кремля.
Про це пише The Wall Street Journal, передають “Новини України – НСН”.
Згідно з даними урядів США та КНДР, Північна Корея вже передала РФ близько 20 тисяч контейнерів боєприпасів — від старих артилерійських снарядів 122 і 152 мм до новітніх балістичних ракет класу Hwasong-11. Водночас українські офіційні особи стверджують, що КНДР поставила Росії понад 5 мільйонів артилерійських снарядів і більше 100 ракет Hwasong-11.
Керівник ЦПД при РНБО Андрій Коваленко розповів, що близько 60% артилерійських та мінометних снарядів, що використовуються Росією в Україні, надходять із КНДР. Крім цього, близько третини російських балістичних ударів по Україні у 2024 році здійснили за допомогою північнокорейських ракет.
Додатково, за даними WSJ, Пхеньян нещодавно поставив Росії 170-міліметрові самохідні гаубиці та 240-міліметрові реактивні системи залпового вогню.
Ці поставки дозволили РФ значно поповнити дефіцит боєприпасів після ведення майже трьох років інтенсивної війни в Україні. Артилерія, ракети та системи залпового вогню доставляються до Росії морем та залізницею і обсяг таких перевезень досяг рекордних значень.
Допомога КНДР для Росії – Північна Корея збільшила постачання зброї до РФ
Наразі КНДР в рамках постачання зброї до РФ надає не лише старі, а й нові боєприпаси. Наприклад, 240-міліметрові РСЗВ були оснащені новими системами наведення та управління, а великі 600-міліметрові ракети KN-25 були модернізовані за допомогою російських фахівців.
Зростання залізничних перевезень через кордон Росії та Північної Кореї на переході Туманган-Хасан стало очевидним після вересневої зустрічі Кім Чен Ина та Володимира Путіна. Кількість вагонів на цих рейках збільшилася втричі.
Зростання виробництва в КНДР
Посадовці Південної Кореї повідомили, що близько 200 заводів з виробництва боєприпасів у Північній Кореї працюють на повну потужність. При цьому, Росія надає Пхеньяну паливо та обладнання для підтримки виробничих процесів.
Дослідження супутникових знімків від компанії SI Analytics показують, що на заводах у Північній Кореї, які виготовляють ракети класу Hwasong-11, активно триває будівництво нових об’єктів. На світлинах можна розгледіти будівництво нового корпусу, ймовірно, для приховування обсягів виготовленої продукції.
Експерт із Сеула Олена Гусейнова зазначає, що за весь період співпраці з Росією Кім Чен Ин міг заробити до $5,5 мільярдів. Водночас РФ може додатково виплачувати Пхеньяну до $572 мільйонів на рік за надані війська — близько 12 тисяч осіб.
Ще новини України: Розвідка Південної Кореї розповіла про втрати військових КНДР на Курщині