Інвестування – вищий рівень фінансової грамотності. Він легко доступний навіть людям без економічної освіти. Перші внески вимагають наявності капіталу (власні кошти або гроші взяті в борг).
Перш ніж приступити до інвестування, важливо чітко зрозуміти власні фінансові можливості.
Основна мета інвестування:
- Отримання прибутку від поступового збільшення вартості придбаних активів;
- отримання доходу від відсотків за позиками;
- прибуток від здачі майна в оренду.
Найбільш прибутковим і трудомістким видом інвестицій вважається торгівля цінними паперами на фондовому ринку. Найпростіший варіант – відкриття банківського депозиту.
Принципи інвестування
Фахівці рекомендують, перш ніж робити інвестицію, створити фінансову подушку. Інвестування завжди пов’язане з ризиком. А подушка допоможе впоратися з можливими негативними наслідками. Гроші на подушку можна взяти із зарплати, виграшу в Elslots вхід тощо. Обов’язково варто проаналізувати свої доходи і визначити суму, втрата якої не матиме великого впливу на бюджет. Тільки потім варто приступати до вибору варіантів для інвестування.
Інвестування і трейдинг – це не фінансова піраміда, а складні, легальні інструменти для заробітку. Інвесторів, трейдерів і фрілансерів не готують в університетах. Але це не заважає їм добре заробляти і бути затребуваними на ринку праці.
Самостійне інвестування потребуватиме:
- Максимальної залученості;
- певних знань;
- конкретної суми на початковому етапі.
Варто знайти час і можливості для відкриття брокерського рахунку.
Приклади інвестування
Інвесторам-початківцям варто звернути увагу на:
- Банківський депозит: це найпростіший спосіб інвестування. Варто розуміти, що прибутковість за вкладами в банк не завжди перевищує рівень інфляції. Депозит із правом дострокового вилучення – ідеальний варіант для зберігання фінансової подушки;
- інвестування у валюту: простий і зрозумілий спосіб заробітку для багатьох не обов’язково вишукувати обмінник у пошуках вигідного курсу, достатньо зареєструвати біржовий акаунт і торгувати валютою, враховуючи різницю курсу. Грамотний підхід може виявитися дуже прибутковим;
- акції, облігації та фонди: перш ніж їх купувати, необхідно зрозуміти механізми отримання прибутку. Рекомендується почати з вивчення облігацій. Їх випускає держава, тому вони мають мінімальний ризик втрати вкладень.
Правильно сформований інвестиційний – ключ до отримання пасивного доходу. Важливо створити різні класи активів для мінімізації ризику втрати коштів.