Лихоманка в малюків — це тривожний симптом, який непокоїть усіх батьків. Це пов’язано з реактивністю маленьких дітей — будь-які відхилення температури чи інші патологічні симптоми провокують значне погіршення загального стану.
При цьому причиною можуть бути і побутові фактори (наприклад, надто висока температура у приміщенні). Саме тому батькам важливо знати, як надати екстрену допомогу та коли починати непокоїтися та звертатися до лікаря.
Допомога малюку в домашніх умовах може включати й лікарські засоби, однак слід точно знати, які можна давати малечі. Для вживання в дитячому віці підходять тільки Парацетамол та Ібупрофен, адже вони безпечні для дитячого організму. Їх випускають у спеціальних лікарських формах, які зручно дозувати. Інші заходи не потребують специфічних знань, однак, якщо вони виявляються недостатньо дієвими, необхідно звернутися до педіатра.
Чому може підвищуватися температура у немовлят
До можливих причин лихоманки у малюків можна віднести:
- Інфекційні процеси. Імунна система малюків ще не сформована та не здатна впоратися з основною кількістю збудників. Тому якщо дитина зустрічається з патогенними бактеріями чи вірусами, розвивається хвороба.
- Прорізування зубів. Одна з найчастіших причин високої температури. Вважається нормальною реакцією та коригується Парацетамолом. При цьому лихоманка до лікування тримається на рівні субфебрилітету.
- Щеплення. Субфебрильна температура може з’являтися після введення вакцини — це також вважається нормальною реакцією й не потребує батьківського занепокоєння.
- Загальний перегрів. Оскільки система терморегуляції у малюків недосконала, вони легко перегріваються, що проявляється лихоманкою, почервонінням шкіри та плачем.
Ці причини виявляються найчастіше, адже батьки завжди ретельно стежать за середовищем, у якому перебуває їхній малюк. Знаючи це, необхідно оцінити стан дитини й упевнитися, що причиною погіршення стану не стало серйозне захворювання. Після цього слід або надати симптоматичну допомогу, або звернутися до педіатра.
Тривожні симптоми: коли слід звернутися до педіатра
Занепокоєння батьків мають викликати наступні симптоми:
- підвищення температури понад 38 та 39 °С у малюків до трьох і шести місяців відповідно;
- сильний постійний плач;
- млявість;
- відмова від їжі та пиття;
- судоми, зокрема фебрильні;
- задишка або швидке дихання;
- поява висипань, зміна кольору шкіри.
Зазначені ознаки можуть свідчити про розвиток серйозного захворювання, тому необхідно не вагатись із записом до педіатра та негайно звернутися по допомогу.