Купити квартиру в Дніпрі

Види шприців і стандарти якості, що пред’являються до них

Види шприців і стандарти якості, що пред'являються до них

Шприц – один із фундаментальних інструментів в арсеналі сучасної медицини. Цей, на перший погляд, простий прилад відіграє ключову роль у діагностиці, лікуванні та профілактиці багатьох захворювань.

Від точності дозування ліків до забору біологічних зразків – шприци знаходять застосування практично у всіх галузях охорони здоров’я.

Історія шприца налічує кілька століть, але саме в XX столітті, з розвитком масового виробництва і появою нових матеріалів, цей інструмент став по-справжньому незамінним. Сьогодні важко уявити медичну практику без використання шприців, які забезпечують швидке та ефективне введення лікарських препаратів, минаючи шлунково-кишковий тракт.

У даній статті фахівці компанії “Intella”, що спеціалізується на продажі товарів медичного призначення, детально розкажуть про різні види шприців, їхні особливості, сферу застосування та сучасні стандарти якості. Ця інформація буде корисною як для медичних працівників, так і для звичайних обивателів, адже майже кожен з нас стикався з необхідністю купівлі шприців для уколів близьким, родичам або домашнім улюбленцям.

Види шприців

Класифікація шприців

Сучасний ринок медичних виробів пропонує широкий асортимент шприців, що розрізняються за конструкцією, об’ємом, типом кріплення голки та іншими параметрами. Розглянемо основні критерії класифікації.

За конструкцією

Шприци поділяються на два основних типи: двокомпонентні та трикомпонентні.

 • Двокомпонентні шприци складаються з циліндра і поршня.
 • Трикомпонентні шприци містять циліндр, поршень і гумовий ущільнювач (плунжер).

Вибір між дво- і трикомпонентними шприцами залежить від конкретного медичного завдання, вподобань медичного персоналу та економічних чинників. Варто зазначити, що деякі виробники, як-от BD, Chirana Medical і ALEXPHARM, розробили двокомпонентні шприци, які не поступаються за плавністю ходу трикомпонентним аналогам.

За обсягом

 • Малооб’ємні шприци (0,3-1 мл): Ця категорія охоплює інсулінові та туберкулінові шприци.
 • Середньооб’ємні шприци (2-20 мл): Це найпоширеніша група шприців, яка використовується для більшості стандартних ін’єкцій.
 • Великооб’ємні шприци (30-100 мл): До цієї категорії відносяться шприци Жане, які використовуються для промивання порожнин, видалення рідин і введення великих об’ємів розчинів. Вони також застосовуються в отоларингології для промивання вух і в гастроентерології для ентерального харчування.

За типом кріплення голки

 • Luer Slip. Це стандартне кріплення, за якого голка надягається на конус шприца й утримується завдяки тертю. Такий тип кріплення зручний для швидкої зміни голок, але менш надійний під час роботи з в’язкими препаратами або за необхідності створення високого тиску.
 • Luer Lock. У цьому випадку голка фіксується на шприці за допомогою різьбового з’єднання. Це забезпечує більш надійне кріплення, що особливо важливо при введенні в’язких розчинів або при роботі з високим тиском.
 • Незнімна голка. Такі шприци мають вбудовану голку, яка не може бути відокремлена від циліндра. Це зменшує “мертвий простір” і підвищує точність дозування, що критично для інсулінових і туберкулінових шприців.
 • Катетерного типу. Ці шприци не мають голки, а замість цього оснащені спеціальним наконечником для приєднання катетера. Вони використовуються для введення розчинів через катетери та зонди.

Вибір типу кріплення голки залежить від конкретної медичної процедури, властивостей препарату, що вводиться, і вимог до безпеки.

Стандарти якості шприців

Стандарти якості та вимоги до шприців

Виробництво і використання медичних шприців регулюється суворими міжнародними та національними стандартами. Ці норми забезпечують безпеку та ефективність шприців у медичній практиці.

Міжнародні стандарти:

 • ISO 7886-1:2017 визначає вимоги до стерильних шприців для підшкірних ін’єкцій одноразового застосування.
 • ISO 8537 встановлює стандарти для стерильних інсулінових шприців одноразового застосування.
 • ISO 7864 регламентує вимоги до стерильних голок для підшкірних ін’єкцій одноразового застосування.

Ці стандарти охоплюють широкий спектр параметрів, включно з матеріалами, розмірами, маркуванням, пакуванням і методами випробувань.

Національні вимоги: в Україні, наприклад, медичні шприци повинні відповідати вимогам Технічного регламенту про медичні вироби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України. Цей документ встановлює обов’язкові вимоги до безпеки та ефективності медичних виробів.

Ключові вимоги до шприців включають:

 • Стерильність.
 • Апірогенність (відсутність речовин, що викликають підвищення температури).
 • Нетоксичність матеріалів.
 • Точність дозування.
 • Герметичність.
 • Міцність конструкції.

Для підтвердження відповідності цим вимогам виробники повинні проводити комплексні випробування, включно з клінічними дослідженнями. Тільки після успішного проходження всіх перевірок шприци можуть бути допущені до використання в медичній практиці.

Різні виробники шприців

Виробники шприців

Ринок медичних шприців в Україні, як і в багатьох інших країнах, представлений як вітчизняними, так і зарубіжними виробниками.

Серед українських виробників можна виділити:

 • Гемопласт – один із найбільших виробників медичних виробів у країні
 • ALEXPHARM – компанія, що спеціалізується на виробництві шприців і голок
 • UMEDO GROUP – виробник широкого спектра медичних виробів

Зарубіжні бренди, представлені на українському ринку, включають:

 • BD (Becton, Dickinson and Company) – американська компанія, світовий лідер у виробництві медичних виробів.
 • CHIRANA T.Injecta – словацький виробник із багатою історією
 • Vogt Medical і SFM Hospital Products GmbH – німецькі компанії, відомі високою якістю продукції

Під час купівлі шприців слід зважати не лише на параметри виробу та репутацію виробника, а й звертати увагу на продавця продукції. Невідповідні умови зберігання можуть вплинути навіть на такі досить міцні медичні інструменти.

Стаття написана по матеріалам, наданих компанією “Intella”.

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×