Спортивно-діловий стиль в одязі — це вдале поєднання зручності та елегантності. Ключова його особливість полягає доречності для повсякдення і відповідності дрес коду в офісі, на ділових зустрічах, переговорах та інших важливих заходах.
Особливості спортивного бізнесу в гардеробі
Оскільки тут поєднуються протилежності, то слід діяти акуратно у створенні тандемів з елементів одягу обох стилів. Орієнтуйтеся на такі критерії:
- Зручність та комфорт. Сутність спортивно-ділового стилю полягає в максимальній легкості та невимушеності для рухів. Щоб досягти гармонії в образі, дотримуйтесь оптимального поєднання витриманих кольорів та матеріалів, відповідності до сезону та погоди, акуратності та охайності. Обирайте фасони, що підкреслюють переваги фігури та приховують недоліки.
- Дотримуйтеся правила розбавленої строгості. Полягає воно в тому, щоб один стиль був домінуючим, а другий — доповнювальним. Наприклад, діловий брючний костюм з піджаком можна вдало поєднати з кросівками та спортивною сорочкою, або навпаки, з джинсами та футболкою носити вишукане дороге взуття в бізнес-стилі.
- Використовуйте аксесуари. Ніщо так не підкреслює стиль, як вдало підібрані дрібниці. У спортивно-діловому стилі аксесуарів повинно бути мінімум. Вони повинні бути у лаконічному дизайні, доповнювати образ, але не привертати на себе багато уваги.
За орієнтир можна взяти цікаві приклади, представлені на модному сайті https://answear.ua/m/iceberg для жінок та чоловіків.
Кілька наступних порад допоможуть зібрати ефектний лук для жінки
Повністю зібрати гардероб спортивно-ділового направлення, скоріш за все не вдасться, оскільки він передбачає перш за все проявлення індивідуальності. І все ж таки, деякі моменти є загальними для базового мінімуму, елементи якого можна комбінувати між собою:
- Брючний костюм. Основа — це брюки зі стрілками та жакетом вільного або напівприлеглого крою. Можна мати в «арсеналі» два костюми: один класичний в спокійних тонах, другий яскравий, щоб можна було імпровізувати з деталями.
- Водолазка. Такий елемент одягу завжди у виграші: підкреслює фігуру, зручний під піджак або світшот, виконує поєднуючу функцію між різними стилями.
- Рубашки-поло. Це така собі футболка у діловому стилі, що вдало буде виглядати, як з джинсами, так і зі спідницею.
- Юбка-карандаш або плаття міді чи максі прямого крою не перевантажене додатковими деталями — завжди добре комбінується, як з класичними туфлями, так і з кросівками, мокасинами.
- Взуття. Тут доречні однотонні кросівки, кеди чи мокасини з акуратними формами на зручній гумовій підошві. Туфлі-човники із зручним каблуком або без нього теж повинні бути в наявності. Вони чудово поєднуються зі спортивним верхом, водолазкою, толстовкою, поло.
Найбільш безпрограшний варіант спортивно-ділового стилю — це комбінація класичного костюма зі спортивним взуттям. В якості доповнення — невеличка сумочка або барсетка в нейтральному, лаконічному дизайні.
Як зібрати чоловічий спортивно-діловий стиль
Чоловікам у формуванні гардероба в такому напрямку слід дотримуватися тих самих загальних рекомендацій, що і жінкам, за деякими винятками. Базові речі:
- класичний брючний костюм;
- кілька базових футболок з неформальним V-образним вирізом замість сорочок;
- пара водолазок;
- кросівки або кеди класичного білого, чорного кольорів;
- туфлі спокійного сірого, чорного, синього, коричневого, бежевого, бордо або інших тонів із якісного добротного матеріалу (шкіра, замша, нубук, щільний текстиль).
Щоб досягти спортивно-ділового образу, стилісти рекомендують заміняти на спортивний тільки один елемент одягу. Кілька прикладів для натхнення є тут https://answear.ua/m/tommy-jeans та на інших сторінках цього модного інтернет-магазину одягу. Тобто, якщо ви обираєте кросівки, то вся інша одежа нехай залишається в рамках ділового стилю — костюм, сорочка. І навпаки, якщо під піджак одягнута футболка, то взуття повинно бути в бізнес-стилі.