У різних колах вже давно ходять чутки про переведення української економіки на використання єдиної європейської валюти – євро. Але, насправді має відбутися лише прив’язка гривні до євро, як валюти, що утворює курс.
Тобто, ця грошова одиниця замінить американський долар, який наразі здійснює вплив на курсоутворення в Україні.
В Нацбанку впевнені, що відповідний перехід гарно вплине на подальший економічний розвиток держави. Тим часом, відомство не окреслило чітких строків, з яких почнеться ця зміна. Але, там запевняють, що процес буде плавним та, непомітним для звичайних громадян. А щоб трохи відпочити, можна здійснити поповнення казино з мобільного рахунку Lifecell та, запустити улюблені слоти.
Коли та, за яких обставин відбудеться перехід до курсоутворюючої одиниці ЄС
За словами віцепрезидента АУБ (Асоціація українських банків), С. Мамедова, валюта Євросоюзу почне впливати на курс гривні десь за кілька років. Але, для цього повинні з’явитися сприятливі економічні умови. Також, експерт вказав на необхідність дотримання п’яти вимог:
- Операції з імпорту та експорту у євро повинні відбуватися частіше, ніж, наприклад в доларах;
- Інтеграція всіх процесів у державі до європейських стандартів;
- Повернення України до звичайного життя з конкретними безпековими гарантіями;
- Активне залучення великих вкладників з ЄС для майбутнього розвитку країни і її відновлення;
- Відповідність держави демократичним принципам Євросоюзу.
На додачу, Мамедов вказав на те, що пересічним громадянам не слід нервувати. Адже, перехід не передбачає відмову від української національної валюти. А про його початок стане відомо у межах одного з планувань бюджету.
Думки інших експертів
За словами першої заступниці голови Нацбанку, К. Рожкової, зміна долара на євро у контексті курсоутворення – це невідворотна реальність. З урахуванням прагнення України стати частиною Європейського Союзу, їй потрібно мати прив’язку до валюти, за допомогою якої здійснюється більша частка операцій. Додатково, вона заявила, що наразі в країні немає сприятливих умов для подібної процедури.
Стосовно ризиків переприв’язки валют для громадян висловився один з членів Економічного дискусійного клубу, О. Пендзин. Він зазначив, що переважна частина українців здійснює операції у гривні, тому зміна долара на євро їх аж ніяк не торкнеться. При цьому, якщо до гривні буде прив’язано євро, це допоможе українським перевізникам та виробникам, що займаються імпортом/експортом.