В сучасному світі існує безліч стилів, способів та методик облаштування інтер’єру чи екстер’єру. Зокрема, і з використанням освітлення, яке дозволяє в рази покращити привабливість приміщення, а також робити акценти на його конкретні зони.
А називають такий спосіб світловим дизайном, бо для цього використовується спеціальне світлотехнічне обладнання, яке обирають залежно від потреб і вподобань.
Ясна річ, таке устаткування найперше виконує функцію освітлення приміщення, але не варто відкидати і безліч інших опцій, які таке обладнання виконує.
Отже, чому світловий дизайн – це важливо? Чому таким рішенням не варто нехтувати?
Функціональність, і не тільки
Якщо простими словами, то світло – це не тільки про естетику, а й функціональність. Тобто якщо освітлення підібрано і облаштовано правильно, це, так би мовити, інвестиція у забезпечення комфорту, затишку та оптимального мікроклімату.
А завдяки всіляким інноваційним рішенням можна запросто адаптувати освітлення, опираючись на конкретні потреби, умови, час доби тощо.
Інтер’єр ще привабливіший
Не секрет, що світловий дизайн – чи не найкращий спосіб вигідно підкреслювати основні елементи інтер’єру (або екстер’єру).
І для досягнення бажаного ефекту можна використовувати різні типи освітлення, як, наприклад, акцентне освітлення або підсвічування – цим домагаємося виділення конкретних деталей простору – картини, скульптури і статуетки, різні архітектурні елементи тощо. І виглядає воно – ну дуже ефектно.
Світловий арт-об’єкт. А чому б і ні
Тут передусім мова йде про візуальну складову освітлення, яке при правильному налаштуванні може стати одним із повноцінних елементів інтер’єру, а відтак його розглядатимуть не як щось супутнє, а сприйматимуть своєрідним світловим арт-об’єктом.
Саме тому освітлення останнім часом активно застосовують і в архітектурі, і в мистецтві, бо люди майже завжди звертають увагу на візуальну складову світла.
Окрім цього, не варто забувати і про такі переваги, як:
- Енергоощадність.
Оскільки сучасне виробництво світильників базується на використанні енергозберігаючих технологій, це в рази зменшує витрати на електрику, а також (і це важливо) є значимим кроком на шляху збереження довкілля.
- Позитивний вплив на емоційну складову
Хоча це питання скоріше з області психології, але все ж таки світло має потужний вплив на людські емоції, здатне позитивно впливати на настрій, стимулювати активність або ж навпаки – розслабляти.
- Широкий вибір рішень.
Світловий дизайн – це не якісь там два-три рішення. Його можна облаштовувати саме так, як цього хочеться в конкретному випадку. Тому і вибір світлових пристроїв і аксесуарів багатий і різноманітний – як кажуть, на будь-який колір і смак.
Варто розуміти, що світловий дизайн — це не якась там чергова примха, а практичне і функціональне рішення, важливий інструмент для створення комфортного, естетичного та інноваційного простору.