Найкращі тонометри для літніх людей: який вибрати?

Квартири у Дніпрі нв Дім РІА

Найкращі тонометри для літніх людей: який вибрати?

Тонометри для людей похилого віку підбираються з урахуванням особливостей пацієнта, тобто його віку, стану здоров’я, способу життя. Результати можуть виявитися некоректними, якщо у пацієнта ослаблені слух та зір, є аритмія.

Придбання тонометра для домашнього користування – зовсім не просте завдання. Інтернет-магазин Мед-магазин пропонує широкий вибір тонометрів відмінної якості за прийнятну ціну

Чому тонометри для людей похилого віку повинні бути в кожному будинку

Артеріальний тиск – тиск, який чиниться кров’ю на стінки артерії. Виділяється два показники артеріального тиску:

  • Систолічний (верхній) – рівень тиску в момент, коли серцевий м’яз скорочується, а кров виштовхується в артерії.
  • Діастолічний (нижній) – рівень тиску в момент, коли серцевий м’яз розслаблений.

Вважається, що нормальними показниками верхнього тиску є 110-130 мм. рт. ст. для людей молодших 60 і не більше 150 мм. рт. ст. для тих, хто старший за 60. Нижній тиск молодих людей повинен становити 65-80 мм. рт. ст., а літніх може досягати 90 мм. рт. ст.

Тонометри для людей похилого віку повинні бути в кожному будинку, щоб відстежувати рівень тиску і завжди бути впевненим, що з бабусею або дідусем все гаразд.

Підвищений артеріальний тиск проявляється головним болем, почервонінням обличчя, появою «мушок перед очима», зниженням працездатності, погіршенням пам’яті. Крім гіпертонії у людей похилого віку буває і гіпотонія, тобто стан, при якому тиск опускається нижче норми.

Низький тиск супроводжується такими симптомами, як головний біль, втома, задишка та прискорене серцебиття, що з’являється при фізичному навантаженні. Тонометри для людей похилого віку дозволяють визначити рівень тиску. Якщо вищеописані симптоми присутні, а апарат демонструє надто високі чи низькі показники, це серйозний привід для візиту до лікаря.

Контролювати артеріальний тиск слід усім людям, але для людей похилого віку це стосується особливо. Щоб відстежувати показники самостійно, рекомендуємо використовувати тонометри для людей похилого віку. Їхні виробники пропонують широкий вибір моделей з різними функціями.

Які розрізняють види тонометрів

Механічний тонометр

Попередник більш сучасних моделей, але користується популярністю досі. У комплекті пристрою ви знайдете плечову манжету, манометр зі стетоскопом, грушу. Механічні тонометри для людей похилого віку дозволяють вимірювати рівень тиску дуже точно. Тим не менш, через те, що люди похилого віку часто мають проблеми зі слухом, такий апарат для них не підходить, адже, швидше за все, вони просто не почують сигнал тонометра. Ціна на пристрій доступна, а якість виробу, як правило, гарна. Однак користуватися апаратом може лише той, хто вміє поводитися зі стетоскопом.

Автоматичні пристрої

Кращі тонометри для людей похилого віку. Їм дуже зручно користуватися і впоратися з цією людиною похилого віку буде нескладно. Автоматичний тонометр для людей похилого віку має в комплекті «нарукавник», який одягається на зап’ястя, та електронний пристрій. Завдяки компресору рівень тиску повітря доводиться до потрібного і починає поступово знижуватися, а пристрій фіксує показання.

На екрані з’являються: частота пульсу, верхній, нижній тиск. Пам’ятайте, що автоматичні тонометри для людей похилого віку високочутливі і, якщо пульс нерегулярний, це може призвести до некоректних результатів. Тому людям із діагнозом аритмія краще звертати увагу на особливі моделі.

Напівавтоматичний тонометр

До того як з’явилися автоматичні апарати, були популярні напівавтомати. Вони передбачають механічне нагнітання повітря в манжету, але автоматичне зчитування та обробку інформації. Такі тонометри для людей похилого віку не мають електродвигунів, коштують недорого, прості у використанні.

Тонометр на зап’ясті

Такі пристрої надягають подібно годинникам. Як правило, їх використовують люди до 40 років, які не мають проблем із серцево-судинною системою. Деяким спортсменам необхідно контролювати тиск і пульс у процесі тренування і такі пристрої відмінно для цього підходять.

До речі, бувають прилади, які вимірюють рівень тиску на пальці. Такі пристрої не такі вже й точні, тому подібні моделі, у тому числі тонометр на зап’ястя, для людей похилого віку не підходять. Тонометр на зап’ястя для людей похилого віку простий у використанні. Щоб виміряти тиск, його надягають на руку типу браслета, потім затягують універсальну манжету, натискають кнопку включення. Електронний механізм приводить компресор у дію, той запускає процеси забору повітря. Прилади оснащені монітором, на який результати виводяться чітким великим шрифтом.

Сьогодні виробники пропонують моделі зап’ястних тонометрів з:

  • голосовим режимом – показання виводитимуться на екран плюс та будуть відтворюватися голосом – зручна функція при недостатньому освітленні;
  • можливістю зберігати та фіксувати виміри в пористих відділах – число секцій залежить від конкретної моделі пристрою, може бути розраховане на групи для кількох осіб;
  • включенням датчиків, через які, визначають коректне становище приладу на руці, зміни показань під час розрахунків;
  • опцією фіксації аритмії – якщо пульс постійно змінює ритм, механізм проаналізує пульсацію зроблених раніше вимірювань, дасть користувачеві сигнал про поточні порушення;
  • контролем правильності фіксації – якщо вона нерівна, вище за належне, пролунає сигнал.

Тонометри на зап’ясті йдуть із універсальною манжетою, яка регулюється.

Тонометри яких фірм краще: якого виробника вибрати

Omron (Японія) – виробник, який випускає різні пристрої, у тому числі тонометри для людей похилого віку. Вони створюють якісні моделі, проте їх вартість становить на 25-50% більше, ніж вартість аналогічних пристроїв іншої фірми.

Microlife (Швейцарія) – виробник медобладнання для домашнього та лікарняного використання. Фірма виготовляє електронні тонометри, грілки, техніку для астматиків. Саме Microlife випустила перші безртутні термометри.

AND (США) – виробник стетоскопів, ваг, медобладнання. Компанія створила та отримала патент на технологію «осцилометрія», на якій працюють усі електронні тонометри для людей похилого віку.

B.Well – британська фірма, що виробляє медобладнання. З 2011 року виробництво було перенесено до Швейцарії.

Як вибрати тонометр для літньої людини

Перш ніж купити тонометр для людей похилого віку, зверніть увагу на те, якими технічними характеристиками він володіє, скільки коштує, почитайте відгуки покупців. Лікарі рекомендують вибирати пристрої, що мають плечову манжету. Кровоносні судини в зоні передпліччя більш виражені, і апарату легше розрізнити перебіг крові, пульс. Зрозуміло, краще віддати перевагу автоматичному апарату, адже тиск може підвищитися через накачування манжети грушею.

Перш ніж купити виріб, обговоріть це питання з лікарем. Як правило, фахівець може дати слушну пораду і допомогти зрозуміти, який тонометр краще для літньої людини. Функціональність апарату та точність показань залежать від багатьох факторів, на які може звернути увагу лікар.

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу