Щодня люди стикаються з різними ситуаціями, які можуть викликати стрес. Реакція на подію може бути незначною чи сильною. При цьому уникнути цього явища неможливо, але чинити йому опір – більш ніж.
Особливо часто в останній рік стресу стали зазнавати громадяни України. Справа в тому, що більшість не була готова до того, що відбувається сьогодні, тому проявляється втрата контролю, хаос і невизначеність. Хоча стрес і має негативний вплив на фізичний стан, з ним можна боротися. Одним із методів вважається розумна гра в ігрові автомати, які доступні 24/7 у безкоштовному режимі.
Також існує безліч технік релаксації, самозаспокоєння і навіть гімнастики. Завдяки особливим умовам їх виконання люди можуть повернути себе в оптимальний стан. Зрозуміло, щоб ефект був тривалим, методами доведеться користуватися якнайчастіше.
Рекомендації, які допоможуть вижити в нових реаліях та сформувати стійкість
Для початку важливо прийняти поточний режим невизначеності таким, яким він є. Не варто витрачати внутрішній ресурс на ті речі, які людина не здатна взяти під контроль. Також, допоможе:
- Прагнення розвитку стійкості до подій, що викликає стрес. Замість поглиблення у негативні думки, краще подумати про те, що треба робити тут і зараз;
- Перегляд режиму дня для відновлення природних біоритмів, включаючи графік сну;
- Розведення повсякденних занять фізичними вправами (підійде навіть легка гімнастика);
- Щирість у словесному відображені почуттів, але без агресії та звинувачень;
- Відмова від алкоголю та тютюнових виробів, як заспокійливих речовин;
- Формування ближнього кола людей, до яких є довіра;
- Відмова від виконання непосильних завдань. Іншими словами, не варто обіцяти людям того, чого виконати не вдасться.
Також важливо провести межу між фактичним часом, проведеним в онлайн і проміжками “автономного режиму”. Справа в тому, що постійне відстеження подій та новин може лише посилити стрес. Тому слід робити перерви, щоб давати організму моральну відпустку.
І останнє. Не варто доводити оточуючим, що у людини все ідеально, адже такої фактично не може бути. У кожного буває поганий настрій, хай і не часто, але це нормально.
Про вправи, які можуть допомогти зняти стресовий стан
Щоб розвивати стійкість до стресу, і паралельно, долати фізичні болі (якщо такі є), відмінно підійдуть медитативні практики. Сконцентрувавши увагу, наприклад, на своєму диханні, можна не тільки отримати контроль. Це допоможе знизити рівень дратівливості, зміцнити імунітет, позбутися тривоги, а також подолати хронічні сильні болі.
Також, можна почати займатися йогою, але за відсутності навичок краще заручитися підтримкою інструктора в онлайн-режимі. Подібні практики допоможуть у знятті фізичної напруги, стресу та депресії. Принагідно, за допомогою йоги дійсно можна відволіктися.