Ви вже щасливий власник кухонного блендера або тільки плануєте його придбати? Тоді вам буде корисно ознайомитись з основними правилами експлуатації цього приладу. Поводячись із ним правильно, ви значно скоротите час приготування навіть найскладніших кулінарних витворів.
Потужний блендер Тефаль легко впорається зі замішуванням, збиванням, подрібненням продуктів, завдяки чому ви набагато швидше приготуєте будь-яку страву.
Стаціонарні та ручні блендери: особливості та відмінності
Головне завдання блендера полягає в змішуванні та дробленні продуктів. Залежно від того, як саме відбувається обробка, розрізняють два типи блендерів:
- Стаціонарний. Такий прилад складається з підставки, у якій розміщений двигун, та ємності для закладки інгредієнтів. На дні ємності є ножі з нержавіючої сталі, які й перетворюють вміст в однорідну масу. На ринку представлені моделі із чашами різного об’єму.
- Ручний або занурювальний. Такий блендер виглядає як ручка, до якої прикріплений подрібнювач із ножами. Мотор приладу розташовується в ручці. Продукти, які потрібно обробити, можна помістити в будь-який зручний посуд. Хоча в деяких моделях чаша входить у комплект. Крім стандартних насадок, у комплектацію можуть входити насадки для пюрування, натирання овочів.
Вибір пристрою цілком залежить від вашого уподобання. Варто зауважити, що стаціонарні моделі більш потужні і краще підходять для переробки твердих продуктів. Ручні блендери більш компактні. Завдяки цьому їх зручно брати із собою, наприклад, на дачу.
Техніка безпеки: чого не варто робити, користуючись блендером
Працюючи з блендером, дотримуйтесь усіх правил експлуатації. Це необхідно для вашої ж безпеки. А ще дасть змогу уникнути поломок приладу.
- Не намагайтесь обробити блендером великі або занадто тверді продукти. Великі шматки варто розрізати, а до твердих інгредієнтів долити рідини.
- Під час одного сеансу робіть короткі паузи. Це необхідно для того, щоб мотор не перегрівся і не згорів. Із цієї ж причини краще не використовуйте прилад для замішування крутого тіста.
- Висока температура погано впливає на металеві і пластикові деталі. Тому не обробляйте в блендері гарячі інгредієнти, охолодіть їх хоча б до 70 °С.
Якщо прилад зламався, не намагайтесь самостійно його ремонтувати. Цим мають займатись досвідчені спеціалісти.
Як подовжити блендеру життя: доглядаємо правильно
Закінчивши чергове приготування їжі з використанням блендера, очистьте прилад. Але робіть це з урахуванням наступних правил:
- Потурбуйтесь про те, щоб уникнути ураження струмом. Ножі чаші або блендерної ніжки очищайте тільки після того, як вимкнете прилад із розетки.
- Насадки мийте під проточною водою. Якщо є потреба, скористуйтесь знежирювальним засобом для миття посуду.
- Частини, у яких розташовуються двигун та перемикачі режимів, ретельно протріть ледь вологою губкою.
- Коли деталі висохнуть, зберіть блендер і відправте на зберігання подалі від нагрівальних приладів.
Правильно користуйтесь блендером та уважно доглядайте за ним. Тоді прилад буде працювати довго та ефективно, а приготування їжі стане для вас швидким і приємним процесом.