Купити квартиру в Дніпрі

Гідродинамічна очистка сажового фільтра: що це й навіщо потрібно

На автомобілях із дизельними двигунами встановлюють спеціальні пристрої для накопичення сажі, яка міститься у вихлопах. Їх називають також сажевими фільтрами або каталізаторами, вони потребують періодичного очищення. Для цього варто звернутися до професіоналів на СТО, а не намагатися позбутися забруднень самостійно.

DPF-пристрої почали встановлювати на автомобілі після посилення екологічних вимог до транспорту. Ці елементи присутні у вихлопній системі дизельного мотора, й не тільки накопичують до 80% шкідливих речовин, а й переробляють їх. Періодичність спалення забруднень контролює електронна система.

Гідродинамічна очистка на СТО: що це таке

В умовах міського трафіку, коли водій часто їздить у заторах, із різким гальмуванням та частими розгонами, пристрій не працює так, як потрібно. Чистка каталізатора у Києві допоможе не тільки підвищити ефективність роботи системи, а й зменшити відсоток зольності. Це дуже популярна в Європі процедура, яка передбачає використання дорогого імпортного обладнання.

Для чистки сажевого фільтра за гідродинамічною технологією варто звернутися до автосервісу TurboSTO. Процедура починається з демонтажу та візуального огляду пристрою на предмет механічних пошкоджень. На цьому етапі за допомогою ендоскопу оцінюють ступінь забруднення осередків, а потім проводять комп’ютерну діагностику шляхом підключення виробу до обладнання в очисній камері.

Для видалення забруднень на поверхню подають по черзі воду, миючий хімічний розчин та повітря під великим тиском. Обробку проводять із різних боків, щоб забезпечити глибоку та якісну регенерацію. Після очистки фільтр висушують за допомогою потоку гарячого повітря, а результати проведення процедури фіксують і передають замовнику. Якщо процедуру проводять на станції, після завершення усіх активних дій пристрій встановлюють на автомобіль.

Для чого проводити професійну очистку фільтра

Деякі водії вважають, що позбутися забруднень на пристрої можливо й власними силами в умовах домашньої гаражної майстерні. Проте кустарні способи не просто погіршують стан деталі, а й роблять її непридатною для подальшого використання. Серед поширених фатальних помилок:

  • замочування фільтра у розчині з агресивними миючими засобами. Таким чином видаляються не тільки забруднення, а й напилення на робочій поверхні виробу;
  • демонтаж керамічної частини та її промивання агрегатом Karcher. Внаслідок таких дій порушується пориста структура фільтра;
  • просвердлювання отворів у пристрої. В результаті останній повністю втрачає експлуатаційний ресурс, а електронна система управління працює некоректно;
  • активація примусової регенерації сажового фільтру. Ця процедура буде ефективною тільки за невеликих забруднень, коли їхня кількість не перевищує 25%. В інших випадках ефект від такої регенерації триватиме недовго.

Професійна чистка з використанням дорогого обладнання не пошкоджує сам пристрій і повністю зберігає його робочі характеристики. Після обробки сажевий фільтр готовий до подальшого використання, після висушування його можна відразу встановлювати на автомобіль. На СТО TurboSTO проводять чистку каталізаторів легкових транспортних засобів, вантажівок, спецтехніки.

Очищення сажевого фільтра за допомогою спеціального устаткування повністю відновить пристрій і підготує його до подальшої роботи. Замовити промивку за допомогою гідродинамічної технології зручно в мережі СТО TurboSTO, тут ця послуга передбачає також візуальний огляд та комп’ютерну діагностику.

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×