У сучасній економічній ситуації України та світі питання “як зберегти свої гроші від інфляції” стає надзвичайно актуальним для багатьох українців. За даними Національного банку України, у серпні 2024 року інфляція в річному вимірі збільшилась до 7,5%, в порівнянні з липневими 5,4%.
У цій статті експерти фінансової компанії КИТ Group пропонують стратегічні рішення та методи, які допоможуть не тільки захистити фінансові накопичення, але й збільшити їх.
Як глобально інфляція впливає на заощадження?
Інфляція – це тривале зростання цін на товари та послуги, яке значно знижує купівельну спроможність.
Як інфляція відображається на фінансах:
- Реальна вартість грошей зменшується. Зберігаючи кошти в домашній “банці”, їхня цінність втрачається.
- Більше неможливо купувати звичні товари та послуги за ту саму кількість грошей.
- Знецінення заробітної плати. Якщо з року в рік зарплата не збільшується відповідно до росту інфляції, то фактично фахівець заробляє з кожним роком менше.
Тому важливо мати розумну стратегію не тільки заощадження коштів, а їх збереження та примноження. Такі інструменти є в КИТ Group.
Депозит як спосіб захисту від інфляції
Покласти гроші в банк під депозит завжди вважалось найбезпечнішим способом зберігання коштів. Але в умовах стрімкої інфляції, процентні ставки банків не здатні покрити відсоток зростання цін, що призводить до знецінення заощаджень та низької ефективності даного методу.
Ризики зберігання грошей на депозиті:
- Девальвація гривні. Хоча середня відсоткова ставка банків по депозиту у гривні становить близько 15%, зберігати кошти у національній валюті ризиковано через її нестабільний курс.
- Відсоткова ставка нижча за рівень інфляції. Середня банківська ставка депозиту у валюті становить 1%. Тобто, вкладаючи, 2000$ на рік, відсоток по вкладу становить – 20$ та не покриватиме інфляцію (7,5%).
Для того, щоб оминути ризики порівнювати умови та відсоткові ставки різних банків. Ще одним способом захисту коштів на депозиті є диверсифікація валют, тобто розподілення заощаджень на різні рахунки у різних твердих валютах.
Більше про валюту
В період економічної нестабільності купівля валюти залишається популярним способом збереження заощаджень. Такі валюти як американський долар, євро, швейцарський франк та британський фунт є стабільнішими ніж національна валюта. Тому обмін гривні в іноземну валюту за допомогою сервісу КИТ Group захищає від її знецінення. Також ліквідність, тобто можливість вільно купувати та продавати валюту за необхідності, дає перевагу цьому способу зберігання заощаджень.
А ось в яку валюту краще інвестувати можна дізнатися на https://vsn.ua/news/v-yaku-valyutu-krasche-investuvati-poradi-analitikiv-kit-group-schodo-situatsiyi-na-rinku-54324
Інвестиції в цінні папери та дорогоцінні метали
Інвестування в цінні папери не тільки зберігає ваш капітал, але й примножує його. Державні облігації в Україні, наприклад, військові мають дохідність у 2024 році до 18,35% та не підлягають оподаткуванню. Корпоративні облігації, наприклад, NovaPay (Нова Пошта) можуть нести ризики, але бути більш прибутковими, тому потребують глибших знань фінансової грамотності або консультації з фінансовим консультантом. Інвестування в срібло, платину, золото та паладій також вважаються надійними методами захисту від інфляції. Мінімальний сума інвестиції еквівалентна ціні 1 г золота, приблизно 4100 грн. Але зі збільшенням ваги злитку вартість 1 г золота вигідно зменшується. Ціни на дорогоцінні метали можуть зростати з часом, а золото зберігає свою цінність навіть під час світових економічних криз. Золото легко обміняти на гроші в будь-якій валюті, що дуже зручно в термінових випадках.
Де краще купувати та продавати валюту?
Традиційно валютні операції можна виконувати в таких установах:
- Банк – надійний спосіб, але часто вищі комісійні збори та нижчий обмінний курс.
- Обмінний пункт – менше формальностей та вигідний курс, але не завжди є необхідна сума або валюта.
- Фінансова компанія КИТ Group – відгуки від 80% постійних клієнтів говорять про надійність та вдалі інструменти для примноження капіталу. Компанія завжди вигідний курс та можливість його бронювання. Окрім послуг обміну фізичних грошей, також можна обміняти електронні гроші, операції з золотом.
Збереження заощаджень в умовах інфляції вимагає проактивного підходу. Хоча депозити залишаються популярними, але зазначалось вище – неефективними. Інвестування в валюту, цінні папери, фондові біржі (S&P 500), міжнародні акції (Netflix, Microsoft та інші) та дорогоцінні метали пропонує ширші можливості для збереження та примноження капіталу. Однак, інвестиції пов’язані з певними ризиками. Для досягнення оптимальних результатів рекомендується диверсифікувати портфель та регулярно переглядати інвестиційну стратегію.