Купити квартиру в Дніпрі

Експертний аналіз: мікрокредитування в умовах нестабільності

Зміна у підході до мікрокредитування в Україні та актуальність цього питання в умовах фінансової нестабільності, що призвело до збільшення попиту на мікрокредити серед населення.

Сектор мікрокредитування колись діяв без контролю Національного банку України, що призвело до його негативної репутації, але хоча ситуація змінилася, страх перед “кредитом до зарплати” залишається. Тим не менш, мікрокредитування є потрібним, особливо зараз, коли багато українців стикаються з фінансовими труднощами. Порівнявши пропозиції рейтингу МФО kurs.com.ua, можна вибрати оптимальний варіант.

Дослідження банків

Асоціація українських банків оприлюднила дослідження щодо мікрокредитів. Виявлено, що 13% українців використовують мікрокредити, по причині фінансових труднощів, спричинених війною, найчастіше щоб пережити до наступної зарплати.

Однак це лише офіційні дані, і в країні є значна частина економіки у “тіні”. Інфляція за цей період склала 5,1%, що навряд чи компенсувало б зростання заробітної плати. Таким чином, можливо, або дані про інфляцію не повні, або нерівність у країні зросла, і багато людей, що опинилися в бідності, вже не фігурують у статистиці доходів.

За два роки війни життя людей не поліпшилося, але середня зарплата за даними Держстату в 2023 році зросла на 18%, до 17 442 грн. 67% опитаних зазначили, що звертаються до мікрокредитів для вирішення нагальних матеріальних проблем, що дивує, враховуючи підвищення зарплат.

Популярність та Вибір

Мікрокредити популярні, але є питання щодо їхньої вигоди. Незважаючи на доступність, вони супроводжуються високими відсотковими ставками, що може вплинути на фінансову стабільність клієнтів. Президент Асоціації Українських Банків, А. Дубас, закликає споживачів обережно ставитися до мікрокредитів та бути фінансово грамотними.

Роблячи вибір між банками та МФО, можна помітити, що банки пропонують більше фінансових послуг та менші відсоткові ставки, але погоджують кредит не всім бажаючим. Мікрофінансові організації можуть надавати швидкі кредити, але за високими відсотками. Це важливо враховувати, оскільки заборгованість може призвести до фінансових проблем. Мікрокредитування в Україні залишається доступним для багатьох громадян, та все ж його вигода є предметом обговорення у загальному економічному контексті.

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×