Коли на вулиці мороз, а в хаті холодно, проблема опалення стає на перше місце. Ціни на природний газ завеликі та недоступні для значної кількості сімей. Електрика теж дорожчає з кожним днем.
Гріти приміщення нею стає складно і для підприємців, і для звичайних громадян. Дрова? Але невідомо, у якій місцевості їх пиляли. Адже разом з теплом вони можуть принести у дім якусь шкідливу для здоров’я «хімію» чи навіть радіацію. До того ж, більша частина їх завелика. Аби покласти у піч дрова, потрібно додатково рубати, інакше вони не влізуть. А ця «фізична вправа» до снаги далеко не всім, та й займатися нею не хочеться. Що ж робити? Не сидіти ж у холоді.
Де купити паливні брикети
Чудовим розв’язанням цього питання є можливість купити паливні брикети та опалювати будинок ними. Такі вироби мають безліч переваг перед звичайними дровами, адже:
- горять паливні брикети в рази довше звичайних дров;
- тепла вони теж дають набагато більше;
- брикети менше, ніж дрова, засмічують димохід;
- вони мають однаковий розмір та форму, тому займають менше місця під час складання;
- не викликають алергії та не вміщують шкідливих речовин, що виділяються під час згоряння;
- в брикетах не заводиться пліснява;
- вони безпечніші у використання, бо під час горіння не «стріляють» як дрова;
- після спалювання золи залишається набагато менше, ніж від деревини;
- доставка брикетів, завдяки їхній формі, теж коштує дешевше;
- їх не потрібно рубати і можна одразу закладати у піч;
- коштує опалення брикетами набагато менше, ніж газом, електрикою, вугіллям, дровами чи іншими енергоносіями.
Постає лише одне питання: де це диво купити? В цьому допоможе інтернет. Такі вироби часто виготовляють з відходів деревини чи харчової промисловості, аби отримати додатковий прибуток. Є вони і в спеціалізованих магазинах.
Брикети безпосередньо від виробника коштуватимуть дешевше. Важливо, щоб цей виробник знаходився недалеко, інакше купівля буде невигідною, бо зростуть витрати на транспортування. У такому випадку дешевшим буде звернутися до найближчого магазину. Головне, аби постачальник був надійним і міг показати сертифікат безпеки на свій товар.
На що звернути увагу під час купівлі паливних брикетів
Купуючи паливні брикети, потрібно звернути увагу на їхню щільність. Чим щільніші, тим вони кращі. Від цього залежить, як довго вони горітимуть та скільки тепла дадуть.
Якщо вироби дерев’яні, важливий сорт деревини. Сосна, ялинка чи інші хвойні вміщують багато смоли й димохід після їхнього використання доведеться чистити частіше. Такий самий недолік у брикетів з насіння. Але вони дуже приємно пахнуть під час горіння та виділяють найменше окису вуглецю. А ось м’яка чи тверда деревина — значення не має. Обидві горять та гріють однаково.
Склад виробника повинен бути сухим та просторим, адже брикети швидко всмоктують вологу та перетворюються на тлін. На весь товар зобов’язані бути документи, що підтверджують походження товару та сировини, з якої його виробили. Також продавець за проханням клієнта має показати сертифікат безпеки.
Не зайвим буде подивитися відгуки клієнтів про постачальника. Таке «інтернет-радіо» краще за всю рекламу повідомить правдиву інформацію про його переваги та недоліки.
І ще, краще не користуватися послугами тих, хто пропонує замалу ціну и при цьому вимагає великої передоплати. Вірогідніше за все, це шахраї, які зникнуть у невідомому напрямку, як тільки отримають гроші.
Як заощадити на купівлі паливних брикетів
Найкращий спосіб заощадити чималі гроші на опаленні взимку – це купувати паливо навесні чи влітку. У цей час виробники, аби звільнити складські приміщення, пропонують клієнтам найвищі знижки, безоплатну доставку та інші приємні бонуси, які зроблять покупку вигідною.
Можна також одразу закупити велику партію товару, адже це теж коштує дешевше. Але потрібно розуміти, що «скупий платить двічі». Ціни, які значно нижчі, ніж у конкурентів, говорять про те, що товар неякісний, зберігався у неналежних умовах або зроблений із сировини, яка виросла у зоні підвищеної радіації чи шкідливих підприємств. Такий товар краще не купувати.
Паливні брикети – це дуже розумний та економний варіант опалення. Ними користуються під час опалення промислових об’єктів, торговельних залів, лазень та інших закладів, а також пересічні громадяни. Їхнє використання дозволяє скоротити вирубку лісів та звільнити територію від відходів, що гниють та шкодять екології. До того ж, брикети дуже зручні, адже їх не потрібно додатково рубати, аби закладати у топку печі. Та і місця під зберігання займають небагато. Недарма у Європі такий вид опалення «з непотребу» давно користується заслуженою популярністю та витісняє звичайні дрова.