Купити квартиру в Дніпрі

Алергія на холод і її прояви

b018324f77adb349d4219f18a51a3282

Холодова алергія — це свербляче, червоне ураження шкіри, яке з’являється під впливом низьких температур. Холодова кропив’янка, як ще називають цей стан, може серйозно ускладнювати роботу взимку, а в деяких випадках є причиною госпіталізації.

Що робити при алергії цього типу та як розпізнати її симптоми? Про це далі у статті.

Холодова алергія: симптоми

Симптоми алергії на холод проявляються по-різному. Ось деякі з реакцій, які можуть свідчити про холодову алергію:

  • одним з перших симптомів холодової алергії є свербіж та почервоніння шкіри (кропивʼянка). Це відбувається тому, що контакт з холодом викликає вивільнення гістаміну, який своєю чергою, провокує запалення та набряк у місці контакту з холодом;
  • людина може відчувати печіння або поколювання на шкірі внаслідок подразнення шкіри;
  • у важчих випадках патологія викликає запаморочення, головний біль, слабкість або біль у суглобах. Це може бути ознакою системної алергічної реакції з боку дихальної та кровоносної систем.

Важливо пам’ятати, що вираженість цих симптомів варіюється залежно від індивідуальної реакції імунної системи у конкретної людини.

Причини холодової алергії

Сенсибілізація до холоду, або холодова кропив’янка, найчастіше виникає взимку, але також може виникати ранньою весною, пізньою осінню та навіть влітку. Причиною цього стану, як і інших алергічних реакцій, є надмірна секреція гістаміну — речовини, що виробляється клітинами (тучними, або мастоцитами).

Виявляється, що стимуляція тучних клітин не завжди пов’язана з алергенами — вона також може бути спровокованою фізичними подразниками у вигляді холоду, спеки, стресу, тиску або вібрації. Тобто захисна реакція виникає, коли імунна система сприймає умови як ворожі, чужорідні.

Раптовий напад холодової кропив’янки зазвичай виникає внаслідок:

  • раптового охолодження тіла внаслідок зміни температури;
  • холодного душу;
  • вживання занадто холодної їжі;
  • дотику до дуже холодних предметів.

Крім того, виникнення реакції сенсибілізації також часто виникає як ускладнення:

  • вірусної чи бактеріальної інфекції;
  • пухлин;
  • автоімунних захворювань (наприклад, системного вовчака).

Однак слід зазначити, що кропив’янка у відповідь на холод виникає не у всіх. Також важливо сказати, що кожна людина може мати власний поріг реакції. Це пов’язано з тим, що відчуття холоду є дуже індивідуальним та суб’єктивним.

Людям, які страждають на алергію на холод, слід завчасно підготуватися до холодної пори року. Рекомендується проконсультуватися з лікарем для допомоги з підбором відповідних антигістамінних препаратів або мазей, що допоможуть зменшити реакцію організму на низькі температури. Важливо мати ці засоби під рукою, щоб швидко зняти симптоми. Турбота про здоров’я починається з планування та своєчасних дій.

Література

1. Ганжа, Н., & Станіславчук, О. В. (2019). Заходи профілактики полінозу.

2. Мухачова, В. Д., Дігтяр, А. Є., & Попович, І. В. (2024). Холодова алергія як реакція на зміни температури навколишнього середовища та її поширеність серед студентів–медиків (Doctoral dissertation).

3. Гарєєв, О. (2020). ЗАПАЛЬНА ПРИРОДА АЛЕРГІЇ. Immunology and Allergology: Science and Practice, (3-4), 50-64.

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу