У Запоріжжі відкрили першу підземну школу. Вона стала першою не тільки у місті, а й в усьому регіоні.
На жаль, через постійні обстріли на прифронтових територіях діти роками не мають можливості відвідувати школи офлайн. Томі влада шукає варіанти, які могли б бути відносно безпечними. І підземні школи – один із них. Відомо, що такі будують і на Харківщині, і на Дніпропетровщині.
Про відкриття першої підземної школи у Запоріжжі повідомила Запорізька ОВА сьогодні, 15 грудня, передають «Новини України – НСН».
Укриття – моя фортеця. Табличка з такою назвою висить біля входу в підземну школу. Тут безпечно, комфортно та створені всі умови для якісної освіти дітей. Переконатися в цьому могли батьки та ювенальні поліцейські під час екскурсії «підземною» школою.
За словами директорки навчального закладу, школа знаходиться на глибині 7 метрів, тому є безпечною. Тут є 16 кабінетів із сучасним обладнанням та меблями. Зокрема, в класах встановлені інтерактивні дошки та ростові парти, які можна підлаштувати під зріст дитини. Є гарна та потужна вентиляція, санітарно-технічні кімнати, зона для відпочинку дітей. Під час перерв учні можуть пограти в шахи, теніс або зробити руханку. Для дітей з особливими освітніми потребами встановлені вказівники, написані шрифтом Брайля, є й спеціальний підйомник. В школі у дві зміни зможуть навчатися 1000 учнів.
В школі встановлена автоматична пожежна сигналізація. Діють система аварійного освітлення та система оповіщення про пожежу. Є й необхідна кількість вогнегасників.
Будівництво першої в Запоріжжі «підземної» школи тривало всього 6 місяців. Будівельники працювали без вихідних, а інколи – цілодобово. Проєкт підземного освітнього простору виготовили за кошти ЮНІСЕФ у співпраці з Міністерством освіти і науки України. Уряд виділив на будівництво школи близько 80 млн грн, ще 34 млн профінансовано з міського бюджету.
У Запоріжжі відкрили першу підземну школу: відео
Ще новини України: Будівництво фортифікацій на Дніпропетровщині активізувалось лише 2 місяці тому і воно ще не завершено – Financial Times