Смерть 7-річної Марійки була насильницькою – деталі жахливої трагедії в Щасливому (відео)

Як повідомляла NNS раніше, у четвер, 11 березня, в селі Щасливе на Херсонщині знайшли тіло 7-річної Марійки Борисової, яка зникла 7 березня. Дівчинку знайшли в старому напівзруйнованому сараї, вона була в мішку. До цього її шукали 4 дні. За дитину переживала вся Україна, і звістка про те, що її знайшли мертвою, для багатьох стала ударом.

Вже попередньо відомо, що смерть дитини була насильницькою. На тілі виявили ознаки того, що її задушили. Про це повідомила херсонська поліція. Також правоохоронці виявили тілесні пошкодження в області статевих органів. Це може свідчити, що дівчинка стала жертвою статевого злочину. Але попереду ще експертизи, які встановлять точну причину смерті.

Нагадаємо, волонтери не раз прочісували територію, де знайшли Марійку, але раніше нічого там не знаходили. Тому виникли підозри, що дитину сховали в госпбудівлі лише недавно.

Детальніше про трагедію NNS розповідає, посилаючись на OBOZREVATEL.

Що відомо про зникнення?

На місці, де знайшли дитину, не було слідів крові. Припускається, що Марійку задушили і кілька днів ховали в іншому місці, а пізніше підкинули в сарай.

Місцеві жителі розповіли, що 7 березня дівчинка гуляла зі старшим братом та іншими дітьми недалеко від будинку. Але нібито ніхто не помітив, у який саме момент вона зникла.

“Діти нібито смажили картоплю на вогнищі, Марійка була з ними. Потім вона побігла на зупинку зустрічати батька. Він розлучився з матір’ю дитини, живе в цьому ж селі, але окремо. Коли він приїжджає, то дає доньці й сину трохи грошей. І ті йдуть у магазин за солодощами.
Ось і цього вечора вона все виглядала батька на зупинці. Причому вона бігала туди кілька разів. Потім начебто забігла додому, там мати спускалася за дровами в підвал. І знову побігла до дітей. Старший брат повернувся додому один і запитав у матері: “Марійка не приходила?” Тоді вже мама пішла її шукати, але не знайшла “, – розповідає місцевий житель на правах анонімності.

Дівчинка пропала приблизно о 17:30, а в поліцію батьки звернулися близько 20:00.

Марійка не була єдиною дитиною в сім’ї, крім брата, який вчиться в 5-му класі, у неї ще є старша сестра.

“Мати перебивається тимчасовими заробітками: копає городи, садить картоплю, овочі, потім викопує. Батько Маші також на тимчасових підробітках. Колись тут був колгосп-мільйонер, а зараз уже село збідніло, хто міг – поїхав, залишилися такі ось люди. Але я б не сказав, що мати за дітьми не дивилася. І Маша, і її брат ходять у школу, чисті, акуратні, не голодують”, – говорить житель Щасливого Микола.

Маша вчилася в 1-му класі

Шукати Машу почали ще в той вечір, коли вона пропала. Крім жителів села до пошуків дитини залучили дві сотні поліцейських і нацгвардійців, а також групи волонтерів. Приїжджали люди з Херсона, Нової Каховки, Павлограда, Харкова, Дніпра, Запоріжжя, Києва та інших міст. На допомогу прийшли навіть кінологи.

“До мене вже постукали приблизно о 1:45 ночі. Я встав, відчинив двері, там стояли чи поліцейські, чи нацгвардійці. Попросили показати господарські приміщення. Сказали, зникла дитина. То я вже одягнувся і разом із ними ходив до ранку. Обшукали навіть береги висохлого Північно-Кримського каналу, який протікає за два кілометри від села. Нічого не знайшли”, – говорить місцевий житель Іван.

Марійку шукали чотири доби

Правоохоронці й далі робили обходи по домівках жителів, заглядати в підвали і сараї, але не знаходили навіть будь-яких зачіпок.

“Ми змогли виїхати на пошуки 8 березня ввечері. Коли дізналися про зникнення дитини, зв’язалися з поліцією, рідними. Дуже допоміг директор місцевої школи, нам дозволили перебувати в спортивному залі, годували. Ми теж обходили домоволодіння, люди відкривали сараї, підвали, впускали і дозволяли все оглянути. Пускали собак, які шукали дитину. Але до вечора 10 березня поліція вже сказала, що треба зупинити пошуки, немає сенсу кілька разів прочісувати одну й ту ж місцевість. Хоча волонтери все одно приїжджали”, –– розповіла командирка кінологічного загону “Антарес” Лариса Борисенко.

Близько 11:00 у четвер, 11 березня, пошуки в селі були припинені офіційно. Говорили, мовляв, уже не було сенсу вдесяте прочісувати одну й ту ж місцевість. Але потім звідкись з’явилася інформація, що тіло Марійки знайшли. Як з’ясувалося, мішок побачив господар госпбудівлі.

Місце, де виявили вбиту дівчинку. Можливо, тіло Маші сюди підкинули

 

Правоохоронці навіть перевірили рідних дівчинки на поліграфі і не встановили їхню причетність.

“Мама дуже переживала, а бабуся просто ридала, її доводилося відкачувати”, – розповіла одна з волонтерів.

Поліція передусім перевірила тих, хто раніше відбував тюремний термін і хто перебуває у них на обліку. До цих людей теж заходили в будинки, проводили обшуки із собаками, але нічого не знайшли.

Нині кримінальне провадження, відкрите раніше за фактом зникнення Марії Борисової, перекваліфіковане на п. 2 ч. 2 ст.115 Кримінального кодексу України, а саме – умисне вбивство малолітньої дитини. Наразі вживаються усі необхідні слідчі та розшукові заходи для встановлення підозрюваного та обставин смерті дівчинки. Розслідування перебуває на контролі керівництва Національної поліції України та обласного главку поліції.

To Top