Купити квартиру в Дніпрі

«Російські танки вже зайшли у Харків»: як вдалося захистити місто у перші години великої війни

«Російські танки вже зайшли у Харків»: як вдалося захистити місто у перші години великої війни

24 лютого 2022 російські танки вже зайшли у Харків. І окупанти розраховували, що їм вдасться легко захопити мегаполіс. Але не так сталося, як гадалося. Участь в обороні Харкова брав, зокрема, Сергій Мельник – бригадний генерал юстиції, якого у 2024 році призначено на посаду заступника Міністра оборони України.

Сергій Мельник в інтерв’ю АрміяInform розповів, як вдалося врятувати Харків у перші години великої війни. І поділився думками з приводу того, що допомогло Україні в цілому вистояти тоді, у лютому-березні 2022 року, передають «Новини України – НСН».

Як вдалося захистити місто, коли російські танки вже зайшли у Харків

«Російські танки вже зайшли у Харків»: як вдалося врятувати місто у перші години великої війни

За словами Сергія Мельника, Харків вистояв завдяки неймовірній мужності, рішучості та самовідданості військових, волонтерів і звичайних мешканців міста. З перших годин широкомасштабного вторгнення всі об’єдналися навколо однієї мети — зупинити ворога. Харків’яни масово долучалися до оборони: допомагали на блокпостах, забезпечували військових їжею та необхідними речами, працювали під постійними обстрілами.

Важливу роль відіграла й чітка організація системи оборони міста. Ворог наступав з усіх напрямків, завдавав масованих ударів по ключових об’єктах інфраструктури, намагався знищити систему протиповітряної оборони та командні пункти наших підрозділів. Командування оперативно поділило місто на сім секторів оборони, і кожен сектор мав чіткі завдання та координати для оборони.

Показовим став перший ранок війни. О 9:30 ранку 24 лютого ворожі танки вже з’явилися на околицях Харкова, але о 9:43 вони були знищені нашими силами. Ворог зазнав значних втрат і не зміг просунутися далі, – каже генерал

Ось так російські танки палали на в’їзді у Харків

Військовий розповів, що наступні кілька днів російські диверсійно-розвідувальні групи намагалися проникнути у місто на викрадених цивільних автомобілях. Вони були у звичайному одязі й намагалися закріпитися у житлових кварталах до підходу основних сил. Проте цей план провалився. Наші мобільні вогневі групи ефективно виявляли та знищували диверсантів.

Лише за перші п’ять днів відбулося десятки бойових зіткнень між українськими підрозділами та російськими силами.

«Російські танки вже зайшли у Харків»: як вдалося врятувати місто у перші години великої війни

Кожен боєць, кожен офіцер і кожен доброволець розумів, що від його дій залежить не лише доля міста, а й майбутнє всієї країни. Саме завдяки цій єдності, рішучості та ефективній організації оборони Харків вистояв і не дозволив ворогу досягти своїх цілей, – каже Сергій Мельник

Як вдалося вистояти Україні у лютому-березні 2022 року

Сергій Мельник

Сергій Мельник

Головна перевага наших сил полягала в тому, що ми воювали на своїй землі. Це не просто територія — це наш дім, кожен куток якого знайомий до найменших деталей. Наші військові захищали кожен клаптик, кожну вулицю, кожен будинок. І в кожному із цих будинків ворога міг зустріти не лише військовий, а й цивільний, готовий до опору, – каже генерал

Другим важливим чинником, за його словами, стали нестандартні, сміливі та проактивні рішення українських командирів. Вони діяли на випередження, використовували маневрену тактику, завдавали ударів по вразливих точках противника, не дозволяючи йому закріпитися на важливих позиціях.

Ще одна перевага — це високий рівень згуртованості українського суспільства. У перші тижні війни країна об’єдналася так, як це рідко трапляється в історії. Це відчували військові на передовій, це давало їм силу стояти до останнього. Кожен українець, незалежно від свого статусу, відігравав важливу роль у спільній справі.

Окремо Мельник відзначив волонтерську допомогу, яка надійшла практично з перших днів війни. Волонтери забезпечували військових медикаментами, необхідним обладнанням, засобами зв’язку, транспортом і технікою. Міжнародна допомога також почала надходити дуже швидко, і це стало важливим чинником у посиленні наших оборонних можливостей.

Сукупність цих чинників — мотивація, гнучкі тактичні рішення, підтримка суспільства, волонтерський рух і міжнародна допомога — стали основою нашої стійкості в найскладніші перші місяці війни, – резюмував Сергій Мельник

Ще новини України: «Коли закінчиться війна в Україні»: прогнози, які збулися і не збулися

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу