1788
Регіони
1788

Контрнаступ на Херсонщині: чому не озвучують назви звільнених населених пунктів і як місцеві сприйняли заклик евакуюватися

Контрнаступ на Херсонщині: чому не озвучують назви звільнених населених пунктів і як мвсцеві сприйняли заклик евакуюватися

Збройні сили України проводять контрнаступ на Херсонщині. Але останнім часом на офіційному рівні не називають конкретні звільнені пункти в регіоні.. Чому так відбувається, пояснила керівник прес-центру сил охорони та оборони оперативного командування «Південь» Міноборони Наталія Гуменюк, передає NNS.

У Херсонській області ведуться контрнаступальні дії, які дозволяють Збройним силам України «істотно» просуватися в східному напрямі, – запевнила Гуменюк.

«Дійсно, у нас є певні успіхи, є контрнаступальні дії, які істотно просувають нас в східному напрямку. Але ми не оголошуємо населені пункти, які звільнили. Тому що в умовах війни дуже важливо звільнити, закріпитися і змістити ворога настільки, щоб він не міг покривати потужними і дуже жорстокими артилерійськими, мінометними ударами звільнений населений пункт. Тому що у місцевого населення, що страждало від окупації, відразу складається помилкове враження, що у них немає захисту. А ми чинимо так, щоб вони відчули присутність ВСУ і відчули себе в безпеці», – пояснила вона в ефірі національного телемарафону.

Гуменюк також зазначила, що на Херсонщині – «дуже потужний партизанський рух».

«Дуже вдячні за те партизанський рух, яким вони тримають окупантів насторожі. Партизани постійно демонструють, що Херсон, Херсонщина – це Україна», – додала вона.

Нагадаємо, в останні дні посадовці закликають мешканців Херсонщини евакуюватися, аби убезпечити себе під час бойових дій, які супроводжуватимуть звільнення українських територій. Зокрема, про це заявила міністерка з питань реінтеграції Ірина Верещук. Вона пропонує громадянам виїжджати в тому числі через Крим. Адже іншого варіанту фактично немає. Зелених коридорів на підконтрольну Україні територію окупанти не дають, і їхати дуже ризиковано.

Чому саме зараз всі заговорили про евакуацію з Херсонської області, пояснив радник начальника Херсонської ОВА Сергій Хлань.

Окупанти ймовірно готуються до вуличних боїв у Херсоні, про це свідчать укріплення, які вони будують. Кожен день — це небезпека. І звільнення не буде безпечним. Це — війна. Той, хто зараз знаходиться в окупації розуміє це не гірше за нас, – написав Хлань на своїй сторінці у Фейсбуці 21 червня.

Він зазначив, що, якщо є така можливість, то область краще покинути.

Але ми всі розуміємо, що ті хто лишається, мають на це поважні причини. Ми маємо поважати їхній вибір і підтримувати наскільки це можливо, – написав Сергій Хлань.

Детальніше про це – у відео нижче.

Як мешканці Херсонщини сприйняли заклик евакуюватися

123817340 d8947e64 119f 4ef3 bce5 be2977142709

Отримати повне уявлення про настрої мешканців Херсонської області складно, адже окупанти практично перекрили їм доступ до українського інтернету і мобільного зв’язку. Але з тих даних, які вдалося зібрати редакції, все ж таки можна зробити висновок, що люди налякані і розгублені.

Вони розуміють, що виїзд через Крим небезпечний. Адже на російських блокпостах окупанти обов’язково влаштовуватимуть перевірки. І є великий ризик потрапити до фільтраційних таборів або в полон. А, можливо, і бути вбитим рашистами.

Крім того, виїзд не безкоштовний і не дешевий. Гроші потрібні на бензин і на підкуп російських військових. Суми можуть сягати 1000 і більше доларів. А бюджетники на Херсонщині вже понад 2 місяців не отримують зарплат.

Причина невідома, але можна припустити, що вона полягає в незлагодженості дій обласної ради та обласної адміністрації, адже затримки — в установах саме обласної ради. Є проблеми також у Скадовській та Генічеській громадах, але там проблему пояснили: не всі організації встигли зробити електронні ключі для казначейського обслуговування, а голова Генічеської громади склав повноваження. Проблему вирішують, але вона не вирішена наразі. Також є затримки із соціальними виплатами, – пише місцеве видання Кавун.City.

Мешканці Херсона хвилюються, що їх місто перетворять на другий Маріуполь. Вони говорять, що ті, хто міг, вже виїхав. А залишились люди, які мають стареньких чи літніх родичів, які не можуть кинути домашніх тварин. Не мають грошей. Бояться бути захопленими на блокпостах. Або ж просто чекають ЗСУ і хочуть допомагати, залишаючись вдома.

Херсонці просять не вважати їх зрадниками чи колаборантами. Ситуація складна. Крім того, через інформаційну блокаду багато хто з мешканців області може і не знати про заклики евакуюватися…

Про такі настрої громадян свідчать коментарі, які вони залишають на сторінках офіційних осіб.

1 13 2 12 3 8

4 6 5 3

 

 

To Top