Нардеп Тищенко вперше особисто з’явився на засідання суду у справі про незаконне позбавлення волі ексвійськового у Дніпрі.
Про це повідомляє Суспільне, передають «Новини України – НСН».
Як зазначають журналісти, на засіданні 27 січня нардепу переобрали запобіжний захід — два місяці цілодобового домашнього арешту.
На суді 5 лютого також був присутній інший обвинувачений — експоліцейський Богдан Писаренко. Видання зазначає, що потерпілий Дмитро Мазоха вимагав від Тищенка та Писаренка 35 млн грн компенсації, які він планує спрямувати Силам оборони.
«Ця сума аргументована тим, що кожна хвилина, перегляди в медіа коштують якихось грошей. Цих переглядів було дуже багато. Щоб мені свою репутацію відбілити, бо мене розглядають як потерпілого, якого били, принижували при моїй дитині в центрі міста. І щоб це виправити, хочу стягнути з нього матеріальну шкоду, і відправити ці кошти в підрозділ, який я вказав у позові», — заявив Мазоха.
Як додає Радіо Свобода, суддя не прийняла позов щодо матеріальної шкоди через те, що Мазоха вказав у позові охоронця Тищенка, який не є фігурантом цього кримінального провадження. Чоловіку дали п’ять днів на усунення помилок.
Нардеп Тищенко вперше особисто з’явився на засідання суду
Наступне засідання у цій справі має відбутися 14 лютого.
27 січня повідомлялося, що Тищенка відправили під цілодобовий домашній арешт на 2 місяці.
Напад на ексбійця Kraken у Дніпрі
20 червня 2023 року у Дніпрі люди у військовій формі та балаклавах напали на колишнього добровольця і бійця спеціального підрозділу Kraken Дмитра «Сина» Павлова.
На кадрах видно, що чоловіки підійшли до Павлова на Кельнському бульварі, коли той гуляв із немовлям у візочку, оточили військового і повалили на землю. Також один із нападників обшукував сумку військового.
Telegram-канали стверджували, що Павлов посперечався з нардепом Миколою Тищенком та охороною депутата.
21 червня ишенко прокоментував історію і заявив. що ця ситуація є провокацією. Також він стверджував, що не має охорони, і постраждалий уже не є військовослужбовцем. Він звинуватив Павлова в роботі з шахрайськими кол-центрами та причетності до конфлікту з поліцейськими під час «проведення обшуків ботоферм».
24 червня на сайті Верховної Ради зареєстрували петицію про позбавлення Тищенка повноважень народного депутата. За один день вона зібрала понад 25 000.
25 червня у ДБР повідомили, що нардепу Миколі Тищенку повідомлено про підозру за фактом незаконного позбавлення волі потерпілого (ч. 2 ст. 146 КК України).
17 грудня ДБР повідомило, що провадження щодо Миколи Тищенка за фактом побиття учасника бойових дій у Дніпрі скеровано до суду. Як з’ясувало слідство, злочин було скоєно за попередньою змовою, із застосуванням фізичної сили та спеціальних засобів.
23 грудня Микола Тищенко не з’явився на засідання суду. Прокурор заявив, що нардеп о 04.00 за київським часом звернувся до медзакладу, де йому діагностували ішемічну хворобу серця, що стало причиною його відсутності на засіданні.
6 січня Тищенко взяв участь у судовому засідання в режимі онлайн — після того, як двічі проігнорував вимогу суду з’явитися особисто.
Ще новини України: Фронт замість тюрми: як засуджені високопосадовці в Україні можуть проходити військову службу