Завантажте мобільний додаток сайту

Вихователька дитячого садка №13 міста Покров Олена Жданова  стала абсолютної чемпіонкою світу з гирьового спорту серед жінок-аматорів. Про це NikopolNews дізнався з повідомлення на сайті Покровської міської ради.

Згідно інформації, отриманої NikopolNews, не відставали і земляки Олени – чоловіки. Всі троє мешканців Покрова, які виступали у складі збірної України, отримали чемпіонські титули. Чотири золота і новий світовий рекорд серед ветеранів – з таким блискучим результатом покровські спортсмени завершили Чемпіонат світу.

Команда гирьовиків, яку не перший рік веде наставник, гірничий майстер Чкаловського кар’єру №2 комбінату Віталій  Мартинюк, вже не раз дивувала містян своїми успіхами. Вони є багаторазовими  чемпіонами турнірів всіх рівнів, їхні досягнення увійшли до книги Рекордів України.

На минулому тижні польське місто Лодзь зустрічало учасників Чемпіонату світу – понад 300 спортсменів з 25 країн світу. Збірну України представляло 11 спортсменів, серед яких троє – покровчани. Боротьба очікувалася запеклою, бо за чемпіонський титул змагалися найсильніші атлети, представники всіх континентів. Покровські спортсмени виступали у трьох категоріях і скрізь завоювали золото.

Олена Жданова, вихователь дитячого садка №13, виступала серед жінок-аматорів. У вправі ривок за 30 хвилин вона 461 раз підняла 16-кілограмову гирю, ставши абсолютною чемпіонкою світу.

З таким же чемпіонським званням завершив виступ серед юнаків і випускник дев’ятої школи Дмитро Козуб, що у вправі поштовх за 30 хвилин 735 раз підняв гирю 16 кг.

Їхній наставник, Віталій Мартинюк здобув два золота, обійшовши норвежця.

На жаль, судді не дали піти далі, виконати норматив майстра спорту міжнародного класу, однак рекорд був за покровським спортсменом. У ваговій категорі до 85 кг Віталій став чемпіоном світу, встановивши новий світовий рекорд серед ветеранів, піднявши за 30 хвилин 501 раз гирю 28 кг у вправі поштовх. В еліт категоріі, 85 кг він також став чемпіоном світу, піднявши за 60 хвилин у вправі поштовх 1078 раз гирю 24 кг.

На сайті міської ради Покрова повідомляється, що участь спортсменів у змаганнях повністю профінансував міський голова Олександр Шаповал.

NNS - Національна служба новин. Останні події в Україні та світі