У Британії на зупинці знайшли секретні документи Міноборони: вони стосуються України

У Британії на автобусній зупинці знайшли документи Міноборони — вони стосуються нещодавнього проходу через Чорне море, передає NNS. Посилаючись на Бабель.

У Великій Британії у графстві Кент на автобусній зупинці знайшли секретні документи Міністерства оборони, що містять детальну інформацію про есмінець Defender і британські збройні сили.

В одному пакеті документів обговорювалась можлива реакція Росії на прохід корабля через українські води біля берегів окупованого Криму. Інший докладно описує плани можливої військової присутності Британії в Афганістані після завершення там операції НАТО під керівництвом США.

Уряд заявив, що вже розпочав розслідування. Представник Міністерства оборони зазначив, що один із службовців повідомляв про втрату конфіденційних оборонних документів на 50 сторінок.

BBC пише, що ці документи підтверджують: прохід британського есмінця поблизу окупованого Криму був продуманим рішенням британського уряду, аби продемонструвати підтримку України, попри можливі ризики.

Документи, які стосуються есмінця Defender, показують, що місію «мирний прохід через українські територіальні води» провели з чітким розумінням того, що Росія може відповісти агресивно, якщо есмінець Defender наблизиться до окупованого Криму.

Серія слайдів показує два варіанти маршруту, один з яких описаний як «безпечний і професійний транзит з Одеси в Батумі», інший більш короткий — недалеко від південно-західного краю Криму. Цей маршрут, як то кажуть на одному зі слайдів, «надасть можливість взаємодіяти з українським урядом, тому що Велика Британія визнає цю територію українськими територіальними водами

У Міноборони також виділили три можливих відповіді з боку Росії: від «безпечно і професійно» до «ні безпечно, ні професійно».

Також розглядали альтернативний маршрут, який тримав би HMS Defender подалі від спірних вод. У презентації зазначалося, що це дозволило б уникнути конфронтації, але були ризики, що Росія може показати це як страх Британії.

У документі говориться, що недавні взаємодії у східному Середземноморʼї між російськими військами і авіаносною ударною групою на чолі з авіаносцем «Королева Єлизавета» були нічим не примітними і «відповідали очікуванням». Але у Міноборони Британії знали, що це скоро зміниться.

Нагадаємо:

  • 23 червня Міноборони Росії заявило, що британський HMS Defender порушив кордони РФ біля кримського мису Фіолент і був розвернутий попереджувальними пострілами прикордонного катера. Літак Су-24М нібито скинув чотири бомби на хід есмінця
  • Російські кораблі та літаки пострілами зупиняли британський есмінець біля берегів КримуРосійські кораблі та літаки пострілами зупиняли британський есмінець біля берегів Криму
  • Есмінець йшов стандартним міжнародним маршрутом з Одеси до Грузії.
  • У Міноборони Великої Британії спростували заяву російського відомства. Там зазначили, що попереджувальних пострілів не було, а корабель здійснював мирний прохід через територіальні води України. У Пентагоні теж назвали фальшивими заяви росіян

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Поблизу Слов’янська знайшли схрон зі зброєю, залишений бойовиками Гіркіна (фото)

To Top