Зміни клімату: Земля поглинає більше тепла, ніж віддає його у космос

Науковці виявили, що Земля у 2019 році поглинала вдвічі більше тепла, ніж у 2005 році. Це призводить до того, що планета, зокрема і світовий океан, швидше нагрівається.

Дослідження опублікували у Geophysical Research Letters, з посиланням на пресслужбу NASA пише Громадське, передає NNS.

Науковці Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) та Управління з аеронавтики США вивчали енергетичний дисбаланс Землі. Клімат на планеті залежить від балансу того, скільки енергії Сонця поглинають атмосфера та поверхня Землі, а також скільки тепла віддає планета в космос.

Учені виявили, що енергетичний дисбаланс Землі з 2005 по 2019 рік збільшився приблизно вдвічі, тобто планета отримує більше тепла, ніж віддає, що змушує її нагріватися. Щоб виявити існування дисбалансу, науковці порівняли супутникові дані про те, скільки енергії надходить на Землю та виходить із планети, з даними зі станцій в океані, які оцінюють швидкість нагрівання світового океану.

«Тенденції, які ми виявили, досить тривожні»,сказав один з авторів дослідження Норман Леб.

Чому ж виникає дисбаланс і з яких причин він подвоївся?

Збільшення викидів парникових газів унаслідок діяльності людини утримує тепло в атмосфері Землі, яке могло би переміститись у космос. Таке нагрівання спричиняє й інші зміни, зокрема танення льоду та снігу. Зменшення хмарності та збільшення водяної пари також призводять до того, що планета поглинає більше тепла, кажуть науковці.

За словами вчених, збільшення енергетичного дисбалансу є «безпрецедентним», і неможливо точно передбачити, яким буде баланс тепла, що планета поглинула й віддала. Проте дослідники роблять висновок: якщо швидкість поглинання тепла не зменшиться, слід очікувати більших змін клімату.

To Top