Рожевий Супермісяць над Землею. Як це було (ФОТО)

У ніч із 26 на 27 квітня над Землею піднявся Рожевий Супермісяць. Це перший із двох Супермісяців, який чекає на нас у 2021 році.

У цей час супутник Землі максимально наближається до планети, через що здається більшим та яскравішим.

Про це пише Space, передає Громадське, інформує NNS.

Супермісяць – це астрономічне явище, яке відбувається у момент найбільшого зближення Місяця і Землі, збігаючись із Місяцем уповні. Це стається через те, що орбіта, якою Місяць обертається навколо планети, не є абсолютно круглою, а має форму еліпса. Так, у деяких точках своєї орбіти супутник опиняється на максимально близькій відстані до Землі.

Місяць сходить над мостом Сідней-Харбор в Австралії, 27 квітня 2021 року
Фото: AP Photo/Mark Baker

Цього року можна побачити два Супермісяці – у квітні та у травні. Квітневий Супермісяць можна спостерігати з 25 до 28 квітня, однак свого «піку» він досягнув у ніч на 27 квітня.

Супермісяць у Сан-Франциско, США 26 квітня 2021 року
Фото: AP Photo/Jeff Chiu

У цей час Місяць віддалений від Землі приблизно на 357 378 кілометрів, що приблизно на 8% ближче за відстань середнього повного Місяця (384 400 км). Саме тому Супермісяць може здаватися на 14% більшим і на 30% яскравішим, ніж коли він перебуває у найвіддаленішій точці від Землі.

Супермісяць сходить над копією Статуї Свободи в столиці Косово , 27 квітня 2021 року
Фото: AP Photo/Visar Kryeziu

Квітневий Супермісяць також називають Рожевим, але це пов’язано не з кольором супутника. Насправді його назвали на честь рослини, що має ранній квіт навесні, – флокса шилоподібного. Залежно від виду флокса, його квіти мають різноманітні відтінки рожевого.

Супермісяць за Біг-Беном у Лондоні, 27 квітня 2021 року
Фото: AP Photo/Alastair Grant

Супермісяць над маленьким селом Обернгайн поблизу Франкфурта, Німеччина, 26 квітня 2021 року
Фото: AP Photo/Michael Probst

Наступний Супермісяць можна буде побачити вже 26 травня. Якщо ви пропустили квітневий – не варто засмучуватися. Науковці кажуть, що травневий супермісяць буде навіть трохи ближчим до Землі. Хоча неозброєним оком помітити різницю майже неможливо.

Супермісяць за вежею Галата в Стамбулі, 26 квітня 2021 року
Фото: AP Photo/Emrah Gurel

Пара спостерігає за Супермісяцем у парку, штат Індіана, 26 квітня 2021 року
Фото: AP Photo/Charlie Riedel

To Top