Росія погрожує масштабною ескалацією війни на Донбасі через вступ України до НАТО

В російському Міністерстві закордонних справ заявили, що вступ України в НАТО призведе «до масштабної ескалації» війни на Донбасі та «незворотних наслідків для української державності».

Таку позицію Кремля висловила офіційна представниця МЗС РФ Марія Захарова на брифінгу 9 квітня, пише Громадське, передає NNS.

Вона каже, що Москва звернула увагу на заяву президента Володимира Зеленського про те, що вступ України в НАТО призведе до завершення конфлікту на Донбасі.

«Гіпотетичне отримання членства України в Альянсі попри очікування Києва не лише не принесе миру Україні, а навпаки призведе до масштабної ескалації на Донбасі й може призвести до незворотних наслідків для української державності»,заявили у російському МЗС.

Там переконані, що причиною нинішнього загострення ситуації на Донбасі є «войовничо налаштований Київ, який усе ще живе ілюзіями щодо ймовірності силового вирішення конфлікту», а не стягування російських військ на кордон з Україною.

«… у ЗМІ України нагнітається істерія про міфічну російську загрозу: у планах Москви ледь не завтра напасти на Україну. Усе це відбувається здебільшого з подачі західних кураторів Києва, причому за відкритої публічної підтримки»,переконана Захарова.

Вона також вважає, що саме Київ не виконує Мінські угоди та займається провокаціями.

Нещодавно на тлі загострення на Донбасі генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зателефонував президенту Володимиру Зеленському. Генсек запевнив, що НАТО підтримує суверенітет та територіальну цілісність України. Натомість Зеленський закликав надати Україні план дій щодо членства в Альянсі, оскільки це «стане сигналом для РФ». Президент вважає, що НАТО — це єдиний шлях до закінчення війни на Донбасі. Після цього Литва заявила, що запропонує союзникам по НАТО надати Україні план дій щодо членства (ПДЧ) в Альянсі. Саме після його реалізації Україна зможе стати повноправним членом організації.

Раніше ми писали:

П’ять країн НАТО провели переговори щодо підтримки України

Меркель закликала Путіна відвести війська від кордону з Україною

To Top