Лукашенко дозволив силовикам застосовувати бойову техніку проти мітингувальників

Правитель Білорусі Олександр Лукашенко підписав закон, який знімає із силовиків відповідальність за шкоду, заподіяну в результаті застосування фізичної сили, бойової та спецтехніки, спецзасобів та зброї “з урахуванням обстановки”.

Про це повідомляє державне інформаційне агентство БелТА, передає LB.ua, інформує NNS.

Також закон дозволяє проводити особистий огляд громадян і їх речей, транспортних засобів при затриманні. Силовикам дозволено забороняти громадянам проводити фото і відеозйомку та аудіозапис.

Крім того, органи внутрішніх справ наділяються правом застосовувати бойову і спеціальну техніку при припиненні масових заворушень.

Щодо осіб, які підлягають державному захисту, Лукашенко дозволив переведення на іншу службу або роботу, а також зміну зовнішності. Серед цієї категорії осіб – державні службовці, судді, працівники ЗМІ, члени виборчих комісій, а також їхні близькі.

Закон набирає чинності через місяць після його офіційного опублікування.

Нагадаємо, минулого тижня Лукашенко підписав декрет про передачу повноважень у разі його смерті.

Із серпня 2020 року в Мінську та інших великих білоруських містах тривають протести через оголошені результати президентських виборів. За офіційними даними, перемогу з великим відривом здобув Олександр Лукашенко. Протестувальники не згодні з цими результатами і вимагають нового, вільного голосування.

Країни Євросоюзу, а також Велика Британія, США, Канада та Україна не визнали легітимність Лукашенка.

To Top