Білорусь вводить ліцензування імпортних товарів з України

Рада міністрів Білорусі запровадила режим індивідуального ліцензування на імпорт низки українських товарів. У Міністерстві економіки України назвали це дискримінацією.

Про це повідомила пресслужба українського економічного відомства, пише Громадське, передає NNS.

За оперативною інформацією Мінекономіки, це рішення Рада міністрів Білорусі затвердила постановою від 26 травня №292.

Режим індивідуального ліцензування буде розповсюджуватися на кондитерські вироби, шоколад, соки, пиво, плити ДСП і ДВП, шпалери, туалетний папір і пакування, цеглу, керамічну плитку, шкільні ампули, сільгосптехніку для сіяння, пральні машини та меблі.

Рішення набуде чинності через 10 днів після публікації й розраховане на 6 місяців.

У Мінекономіки України вже назвали такі дії Білорусі «необґрунтованими та дискримінаційними». Мовляв, режим індивідуального ліцензування означає ручне управління ввезенням української продукції до Білорусі.

Зараз Кабінет Міністрів проводить консультації з виробниками про те, як усунути негативні наслідки таких дій з боку уряду Білорусі.

Крім того, білоруська нафтова компанія поки не підтверджує постачання бензину марки А-95 для українських контрагентів на червень. Про це enkorr повідомили власники терм-контрактів на постачання бензину від БНК.

«Сьогодні нам сказали, що постачань А-95 не буде зовсім. Тим часом буде постачено повний обсяг А-92»,сказав співрозмовник enkorr, який побажав залишитися невідомим.

За його словами, причини такого рішення невідомі.

Інше джерело зазначило, що переговори ще тривають. Він додав, що якщо БНК дійсно зупинить постачання А-95 в Україні, це завдасть сильного удару по репутації компанії.

Нагадуємо, Україна не підтримує режим Олександра Лукашенка і разом з європейськими країнами ввела обмеження в авіаційній сфері після протиправного затримання білоруського опозиційного блогера Протасевича: Білоруським літакам заборонили входити в український повітряний простір

Читайте ще:

Україна заборонила імпорт електроенергії з Росії та Білорусі

To Top