5 речей, якими ми регулярно користуємося, не підозрюючи про їхню справжню назву

справжню назву

Часто буває так, що ім’я компанії, яка виробляє якийсь продукт, стає загальним. Наприклад, усі принтери почали називати ксероксами. Але є і інші речі, якими ми регулярно користуємося, не підозрюючи про їхню справжню назву.

Про це NNS дізнався з повідомлення Life.

Термос

справжню назву

Зараз термосами називають всі термокухлі, які дозволяють зберігати гарячими напої і все, що в них знаходиться. Але мало хто знає, що “термос” – це зовсім не вид посуду, а назва компанії Thermos GmbH, яка почала виготовляти її на рубежі XIX і XX століть. Саме слово вигадав житель Мюнхена, який брав участь у конкурсі на кращу назву торгової марки. Навряд чи він думав, що результат його розумової праці закріпиться у мовах у всьому світі.

Вазелін

справжню назву

Коли англійський хімік Роберт Чезбро винайшов петролатум, він назвав його нафтовим желе (Petroleum Jelly). Але потенційні покупці не оцінили найменування. Тоді з німецького слова wasser (“вода”) та грецького elaion (“оливкова олія”) він склав нову назву – вазелін. Через два десятиліття хімік запатентував Vaseline як торгову марку, яка й досі існує та належить компанії Unilever.

Фурмінатор

справжню назву

Власники домашніх тварин точно чули слово “фурмінатор”. Зараз все частіше його використовують, маючи на увазі будь-які пристрої для вичісування пушистиків. Насправді це цілком конкретна торгова марка FURminator (від англійського fur – “вовна” і Термінатор), яка виготовляє будь-які інструменти для грумінгу вихованців. Компанія з’явилася на ринку в 2002 році і незабаром його завоювала завдяки своїм технологіям.

Фрісбі

справжню назву

У середині минулого століття Уолтер Фредерік Моррісон помітив, як жителів Штатів цікавлять НЛО, і створив іграшку, що нагадує тарілку, що літає. Спочатку вона випускалася під маркою Pluto Platter, але незабаром представники фірми побачили, що студенти не купували їхній товар, а у вільний час кидали один одному бляшанки з-під пирогів компанії Frisbie Pie. Тоді-то іграшку перейменували на Frisbee. Через десятиліття будь-яку тарілку, що літає, часто називають фрісбі навіть за межами США.

Джакузі

справжню назву

На думку багатьох людей, джакузі – це будь-яка “ванна з бульбашками”. Адже компанія – виробник гідромасажних ванн Jacuzzi існує вже більше століття! Навіть американці вимовляють назву неправильно. Насправді Jacuzzi – прізвище семи братів-італійців, які перебралися до Штатів, щоб розпочати нове життя. Вони були відмінними механіками та винахідниками, і через десятки років їх фірми з виробництва своїх винаходів розташовані в Канаді, Мексиці, Італії та інших країнах. Коректно було б вимовляти “Якуцці”, але англійська мова все вирішила по-своєму.

Читайте NNS у Фейсбук

To Top