В ЄС хочуть ввести єдиний стандарт зарядки смартфонів

Європейський Союз у четвер, 23 вересня оприлюднив плани, які вимагатимуть від виробників смартфонів прийняти єдиний стандарт зарядки мобільних пристроїв

Єврокомісія представила пропозицію, яка передбачає використання кабелів USB-C для зарядки – технологію, яку вже прийняли багато виробників пристроїв. Однак компанія Apple протистоїть спробам блоку створити єдиний стандарт. iPhone поставляється з власним зарядним портом компанії Lightning, хоча новітні моделі поставляються з кабелями, які можна підключити до роз’єму USB-C. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті Українська Правда

Ініціативу ЄС, безсумнівно, підтримають мільйони людей, які шукають правильний зарядний пристрій в ящиках, повних кабелів. Але ЄС також хоче позбутися від 11 000 тонн електронних відходів, які щорічно викидають європейці.

Єврокомісія заявила, що типова людина, що проживає в ЄС, володіє щонайменше трьома зарядними пристроями і регулярно користується двома, але 38% людей повідомляють, що хоча б раз не могли зарядити свій телефон, так як не могли знайти сумісний зарядний пристрій. У минулому році в ЄС було продано близько 420 млн мобільних телефонів і портативних електронних пристроїв.

“Зарядні пристрої живлять всі наші самі необхідні електронні пристрої. З усе великою кількістю пристроїв продається все більше зарядних пристроїв, які не взаємозамінні або не потрібні. Ми покінчимо з цим”, – сказав комісар ЄС з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон.

“З нашою пропозицією європейські споживачі зможуть використовувати єдиний зарядний пристрій для всієї портативної електроніки – важливий крок для збільшення зручності та зменшення відходів”, – додав він.

Згідно з ініціативою, яка ще повинна бути ретельно перевірена Європейським парламентом, телефони, планшети, цифрові фотоапарати, портативні відеоігрові приставки, гарнітури і навушники, які продаються в Євросоюзі, повинні бути оснащені портами для зарядки USB-C.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Користуватись додатком «Дія» можна без смартфонів і інтернету – як отримати послугу

 

 

 

R

To Top