Instagram, Facebook та WhatsApp не працюють – стався масштабний збій (оновлюється)

У роботі Instagram, Facebook та WhatsApp стався масштабний збій увечері 4 жовтня, повідомляє NNS.

Instagram, Facebook та WhatsApp стали одночасно недоступні для користувачів усього світу. Подробиці збою наразі невідомі.

Глобальний збій стався в роботі Instagram, Facebook, WhatsApp. Не працюють ні сайти, ні додатки.

Сервіси стали одночасно недоступні близько о 18:40 за київським часом. Збій носить глобальний характер.

На роботу Facebook скаржаться користувачі Центральної та Західної Європи. В Україні він теж недоступний.

Збій WhatsApp спостерігається на території Західної Європи, східної частини США та Мексики.

Instagram припинив працювати у користувачів Європи (в тому числі в Україні), східної та західної частини США.

Про те, що стався збій, в своєму Телеграм—каналі також повідомив міністр цифровий трансформації України Михайло Федоров. За словами міністра, як людина, що має відношення до створення продуктів, якими користується багато людей, він боїться уявити, що зараз відчуває команда Facebook, коли лежать відразу їх 3 продукти.

Офіційних коментарів компанії не було більше години, пізніше вони з’явилися. В компанії повідомили, що знають про проблему і працюють над її вирішенням.

Слідом за Instagram, Facebook і WhatsApp сервіси Netflix, Steam і PlayStation також стали недоступні для користувачів. Причини збою поки не відомі.

Тисячі користувачів по всьому світу повідомляють про проблеми з роботою сервісів.

Так, 42% користувачів Netflix повідомляють про проблеми з завантаженням відео, 33% – про припинення роботи сайту, а ще 25% – що перестала працювати програма сервісу.

У той же час більше 50% користувачів Steam повідомляють, що неможливо підключитися до сервера, при цьому майже у чверті всіх клієнтів виникають проблеми з авторизацією, а ще у 21% – виникають проблеми на самому сайті сервісу.

Також клієнти скаржаться на роботу PlayStation Network. У 58% користувачів виникає проблема з підключенням до сервісу, 23% – повідомляють про неможливість залогінитись, а ще 19% – не можуть грати в ігри через збій.

Також проблеми спостерігаються з роботою соціальній мережі Twitter. У більшості юзерів виникає проблема з роботою сайту й додатка, а також з авторизацією.

Під вечір почали проблеми і з роботою месенджера Telegram. У користувачів проблеми з підключенням до сервісу або подовгу відправляються повідомлення.

Крім того, проблеми також виникають у користувачів сервісу Minecraft, Amazon, Alexa, ігр Among Us і Google Play.

Як відреагувала інтернет-компанії на глобальний збій, повідомляє РБК-Україна

Майже відразу після початку проблем компанія Facebook випустила заяву в соцмережі Twitter. Компанія повідомила, що працює над ліквідацією проблем в роботі Facebook, Instagram і WhatsApp.

На сторінці Instagram в Twitter також було розміщено заяву, в якій соцмережа просила користувачів “трошки потерпіти”, обіцяючи ліквідувати збій вже найближчим часом.

Інші компанії, в роботі яких зараз є проблеми, не робили заяв з приводу власного збою, однак встигли “потролити” Facebook, Instagram і WhatsApp. Зокрема, TikTok запросив користувачів ресурсів Facebook завантажувати китайський додаток. Через годину після цього зламався і сам TikTok.

Онлайн-кінотеатр Netflix після збою в Facebook виклав публікацію з висміюванням соцмереж компанії.

Інші компанії поки ніяк не реагували на збій. Крім того, поки невідомо, що саме стало причиною збою в роботі світових ресурсів.

Через три години після падіння соцмереж експерти назвали ймовірну причину.

Масштабний збій в роботі Facebook, Instagram, WhatsApp міг статися через видалення записів DNS (системи доменних імен), які повідомляють, як знайти сторінки соцмереж в інтернеті. При цьому експерти допускають можливість злому ззовні, хоча вважають цей варіант малоймовірним.

Експерти з безпеки, які відстежують ситуацію зі збоєм в соцмережах, заявили, що відключення могло бути викликано помилкою конфігурації, яка могла бути результатом внутрішньої помилки, зазначає агентство. При цьому фахівці не виключають можливість саботажу з боку провайдерів. Експерти вважають менш імовірним злам соціальних мереж.

Однак вони припускають, що сервіси могли піддатися масової атаки типу “відмова в обслуговуванні”. Фахівці відзначають, що така операція зажадає координації між могутніми злочинними угрупованнями, або дуже інноваційної техніки.

Журналіст Independent Брайан Кребс у свою чергу заявив, що записи DNS були видалені сьогодні вранці з таблиць глобальної маршрутизації.

Марк Цукерберг втратив майже 7 мільярдів доларів на тлі збоїв в Facebook і Instagram

To Top