Завантажте мобільний додаток сайту

Один з перших хворих у США Грегг Гарфілд втратив через COVID-19 вісім пальців. На сьогодні чоловік переніс вже сім операцій по відновленню пальців рук і ніг.

Американець розповів свою історію хвороби спеціально для тих, хто не вірить в її небезпеку, з посиланням на People передає OBOZREVATEL, інформує NNS.

53-річний американець заразився коронавірусом у лютому 2020 року в Італії, де катався з друзями на гірських лижах. Тоді інформація про нову небезпечну інфекцію лише стала з'являтися, й вони не звернули на неї особливої уваги.

Чоловік відчув себе погано ще під час поїздки, а повернувшись додому, в Лос-Анджелес, 1 березнязвернувся до сімейного лікаря. Тому вдалося отримати один з небагатьох наявних на той момент тестів на COVID-19. Він виявився позитивним.

Пацієнта госпіталізували зі скаргами на утруднене дихання і біль в легенях. Через два дні Гарфілда під’єднали до апарату штучної вентиляції легенів.

У нього почалися ускладнення: різко впав тиск, розвинулися сепсис, поліорганна недостатність і стафілококова інфекція. Шанси на виживання становили один до 100.

Однак у квітні американця вже перевели з реанімації у звичайну палату. За час хвороби він схуд на 22 кілограми, три пальці на ногах почорніли, а верхні фаланги восьми пальців рук йому ампутували – тканини в них відмерли через проблеми з кровообігом.

Гарфілда виписали з лікарні через 64 дні після госпіталізації. Він розповів, що щодня тренується, щоб зміцнити легені та знову встати на гірські лижі.

Американець закликав усіх дотримуватися всіх обмежень і рекомендацій медиків під час пандемії. За його словами, життя одне – і потрібно навчитися його цінувати.

Національна служба новин - Новини України