Купити квартиру в Дніпрі

979
979

Як заспокоїти дітей під час сирен – поради психолога

По всій країні лунають сигнали тривоги. Українські сім’ї змушені ховатися у підвалах та бомбосховищах, рятуючи своїх дітей, які теж засмучені та налякані. Як заспокоїти дітей під час сирен

Реакція дітей під час сирен може бути зовсім різною: хтось замикається в себе, хтось плаче, а хтось починає шаленіти і зовсім не слухає старших. Дитячий психолог Світлана Ройз впевнена, що це нормальна поведінка дитячої психіки при ситуації, що травмує. Тому дорослі повинні знати, як перемогти дитячу тривожність та нівелювати стан стресу,

Про це НСН дізнався з повідомлення на сайті Новости Ю.

У цьому допоможуть прості вправи, які можна виконувати як у квартирі, почувши звуки обстрілів, так і в бомбосховищі, підвалі чи підземці.

Допоможіть спертися на ноги

Під час стресової ситуації важливо відчувати ноги. Це стосується як дорослих, так і дітей. Тоді не буде відчуття, що земля йде з-під ніг. І тому займіть таке становище, щоб ваші стопи впевнено стояли на землі.
Дітям повернуть впевненість у своїх силах і перемогти страх допоможуть стрибки та тупання. Якщо це можливо, дозвольте дітям бігати. Для цього можна запропонувати ігри на кшталт скакалочки, резиночки, класиків, кольорового або пісенного світлофора.

Зробіть зарядку

Якщо ви знаходитесь в людному місці, наприклад, у підвалі багатоповерхового будинку або під землею в метро, ​​і побігати немає можливості, зацікавте дитину зарядкою. Справа в тому, що під час стресу спазмуються м’язи, тому відігнати цей стан допоможуть вправи на розтягування зони шиї та пальців рук. Навчіть дитину і зарядки для м’язів очей: не рухаючи головою, поводьте очима в крайні точки: вгору, вниз, вправо, вліво.

Як заспокоїти дітей під час сирен – поради психолога

Нагрійте животик

Якщо ваша дитина ще мала, і ви можете взяти її на руки, зробіть це. Якщо дитина вже доросла, обійміть її, міцно притиснувшись, до живота. Своєю ладонею простукуйте її спинку в темпі – 1 удар на секунду. Такий міні-масаж допоможе заспокоїтись, адже під час стресу порушуються функції шлунково-кишкового тракту, через що може виникнути нудота, здуття і навіть діарея. Тепло вашого тіла в районі живота дитини та вібрації від постукувань допоможуть їй відновити роботу ШКТ, а отже адаптація до стресу проходитиме швидше та легше.

Переконайте пити

При стресовій ситуації важливо пити, нехай навіть трохи. Нагадуйте про це дитині, постійно пропонуючи попити.

Щоб у неї не було можливості відмови, пропонуйте їй варіант із двох можливих дій. Наприклад, запитайте: “Ти питимеш чай чи воду?”. В результаті дитина вип’є необхідну її організму рідину і буде впевнена, що це вона сама захотіла, тому не шкодуватиме.

Розітріть руки

Дізнатися про те, що у дитини стрес допоможуть холодні руки. Втім, цей метод допоможе, якщо на нервовому ґрунті вже почалося і явне тремтіння. Насамперед розітріть дитині руки або запропонуйте їй самій потерти долоні одну об другу, поки вони не стануть гарячими. Справа в тому, що в критичній для життя ситуації кров приливає до дихальної системи, серця та мозку. А якщо повернуть її до кінцівок, ви дасте своїй психіці сигнал про те, що небезпека відступила.

Як заспокоїти дітей та пояснити, що відбувається

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×