Для економії коштів та зменшення впливу на навколишнє середовище збереження води є дуже важливим. Що ж економніше – душ чи ванна?
Про це розповідають “Новини України – НСН”.
Одні люди впевнені, що душ дозволяє споживати менше води, тоді як інші переконані, що першість в економії за ванною. Що ж насправді споживає менше води.
Душ чи ванна – на що витрачаємо менше води
Сучасні душові лійки мають середню пропускну здатність близько 9,5 літрів за хвилину. Старіші моделі можуть пропускати від 15 до 30 літрів за хвилину, що значно збільшує витрати води. З огляду на те, що середня тривалість душу становить 15 хвилин, типовий душ витрачає близько 140 літрів води. Якщо ж у вас встановлена високоефективна лійка з потоком 6 літрів за хвилину, цей показник зменшується до 90 літрів за 15 хвилин.
Водночас стандартна ванна вміщує від 190 до 265 літрів води. Оскільки зазвичай вона наповнюється не повністю, то обсяг використаної води тут може становити 130 – 190 літрів.
Відтак, якщо ваш душ триває не більше 10 – 15 хвилин, і ви використовуєте сучасну душову лійку, він витрачатиме менше води порівняно з ванною. Це робить душ більш екологічним і економним варіантом.
Однак, якщо ваша ванна невеликого розміру або ви не наповнюєте її повністю, вона може бути вигіднішою з погляду споживання води, особливо якщо душ у вашому домі оснащений неефективною старою лійкою.
Як зменшити витрати води
Щоб заощаджувати воду, варто встановити в сучасні душову лійку, яка споживає приблизно 6 літрів за хвилину.
Також довееться скоротити час прийняття душу. Навіть зменшення душу на кілька хвилин може суттєво знизити витрати води.
Якщо ж ви обираєте ванну, контролюйте рівень води. Наповнюйте ванну тільки до необхідного рівня.
Ще новини України: Вікно між ванною і кухнею у радянських квартирах: навіщо його придумали