Існують чутки, що не можна повторно кип’ятити воду у чайнику, тому що в ній зменшується кількість кисню. Чи це правда відповіли експерти.
Існує поширений міф, що двічі прокип’ячена вода стає шкідливою через утворення токсичних сполук.
Однак, попри такі чутки, експерти з німецького інституту Фрезеніуса пояснюють, що багаторазове кип’ятіння води не робить її небезпечною — її склад залишається незмінним, передають “Новини України – НСН” з посиланням на Wprost.
Чи зменшується кисень у воді при повторному кип’ятінні?
Деякі джерела стверджують, що при повторному кип’ятінні у воді зменшується кількість кисню. Хоча це правда, вчені наголошують, що концентрація розчиненого кисню важлива для гідробіології, але не впливає на харчування людини.
Експерти розповіли, що можна повторно кип’ятити воду у чайнику
“Це всього лише теорія. Друге кип’ятіння не зробить її отруйною чи токсичною, не виділить шкідливих сполук, але уб’є мікроорганізми. Якщо вона раніше була забруднена, то так, це проблема, але мікроби гинуть при першому кип’ятінні”, – вважає вчені Лукаш Саковський.
Коли вода може стати небезпечною?
Небезпека може виникнути, якщо вода довго стоїть у чайнику без використання. У такій воді можуть розмножуватися мікроорганізми.
Вчені звертають увагу, що прокип’ятіння навпаки – ефективно знищує ці мікроби, тож якщо ви не впевнені у свіжості води, краще закип’ятити її повторно.
Також експерти підкреслюють, що повторне кип’ятіння абсолютно не змінює смаку води. Натомість її можна цілком безпечно використовувати для приготування чаю, кави чи інших напоїв.
Ще новини України: Які овочі можна висадити взимку під сніг – поради експерта