У Центрі протидії дезінформації при РНБО України поділилися інформацією про 5 методів діяльності шахраїв під час війни
Про це НСН дізнався з повідомлення на сайті «Дивогляд»
Оголошення про оренду житла
Переселенці отримують від шахраїв пропозицію щодо оренди житла чи перевезення до безпечного місця. Зловмисники просять внести передоплату, а коли отримують гроші, то зникають.
«Намагайтеся перевірити таких „надавачів послуг“ кількома способами. Якщо у місті, де ви плануєте виняйти житло, у вас є знайомі, попросіть особисто перевірити житло за адресою та за можливості познайомитися із орендодавцями. Крім того, спробуйте „забронювати“ квартиру з обіцянкою переказати кошти найближчим часом, а потім зателефонувати з цим же проханням з різних номерів. Якщо вам навіть не згадають в розмові, що в них вже є „бронь“, велика ймовірність, що це шахраї», — радять в НБУ.
Допомога в евакуації
Під виглядом евакуаційних перевезень громадян шахраї просять передплату на картку, однак взятих на себе зобов’язань не виконують і просто зникають.
«Купуйте квитки на потяги чи автобуси лише на офіційних онлайн-ресурсах. У разі перевезень приватними авто незнайомими особами наполягайте на передплаті готівкою в момент відправлення, не перераховуйте їм кошти авансом», — каже регулятор.
Збір грошей
У мережі з’являються фейкові оголошення про збір коштів або цілі сайти, схожі на справжні благодійні фонди, які нібито дозволять переказати гроші на підтримку ЗСУ. Окрім цього, правопорушники зламують акаунти у соцмережах і від імені власників збирають кошти нібито для потреб українців.
Продаж військової амуніції
У мережі з’являються фейкові оголошення щодо продажу бронежилетів та товарів для військових. Після передоплати шахрай зникає.
SMS-розсилки про грошову допомогу
Зловмисники надсилають SMS-повідомлення про грошову допомогу з наступним текстом: “Vam narahovano Groshova dopomoga PB24 6500. Zarahuvatu…” з посиланням, за яким ні в якому разі не можна переходити.