Полтавські галушки – це загальнонаціональна страва, символ Полтави. Вони стали знаменитими завдяки згадкам у літературі. Зокрема, у творах Миколи Гоголя та Івана Котляревського. Як правило, галушки подають зі сметаною, часником та відвареною курячою грудкою. Вони можуть додаватися у супи та борщі. Галушки можуть також подаватись як самостійна страва з грибним соусом чи шкварками. Ми ж сьогодні у нашій традиційній рубриці «Рецепт дня» пропонуємо приготувати десерт – полтавські галушки з медом та родзинками.
Полтавські галушки з медом та родзинками – рецепт
Інгредієнти
Для галушок:
- 250 мл кефіру;
- 1 яйце
- 0,5 ч. л. соди
- Сіль – дві щіпки.
- 1, 7 склянки пшеничного борошна
Для підливи:
- 50 г вершкового масла;
- 2 ст. л. меду
- дрібка пропарених золотистих родзинок.
- вода – 50 мл
Спосіб приготування
- Поєднуємо кефір, яйце, сіль і соду. Гарненько перемішуємо – можна вінчиком або блендером.
- Вводимо муку, замішуємо тісто. Воно має бути густим, не липнути до рук. За необхідності, можна додати трохи муки.
- З тіста розкатуємо ковбаски, які ріжемо на невеличкі шматочки.
- Особливістю полтавських галушок є те, що готуються вони на пару. В ідеалі слід використати пароварку чи спеціальну насадку на каструлю чи мультиварку. Але якщо таких засобів немає, можна зробити так: у каструлю налийте чисту воду, а зверху викладіть вологу марлю в кілька шарів, зафіксувавши її краї мотузкою або дротом по діаметру каструлі. Ви також можете зафіксувати марлю, завʼязавши краї на ручках каструлі. Доведіть воду до кипіння, а галушки обережно викладіть на марлю — таким чином вони готуватимуться на парі.
- Поки галушки варяться, готуємо підливу. Розтоплюємо в мисці вершкове масло і мед (якщо він зацукрований), додаємо трохи води, все гарно перемішуємо.
- Готові галушки викладаємо у глибоку форму і заливаємо вершково-медовою сумішшю. Обережно перемішуємо. Присипаємо родзинками.
За ідею рецепта дякуємо Irina Vilian. Ми його трохи змінили, адже автор варила галушки у воді. А ми спробували на пару – і вийшло гарно.
Смачного!
Можливо, вам також буде цікаво: Рецепт дня: «Яблучний крамбл» – смачний англійський десерт