Купити квартиру в Дніпрі

20
20

Якщо холодець не застиг: чому так сталося і як виправити ситуацію

Якщо холодець не застиг: чому так сталося і як виправити ситуацію

Іноді буває так, що холодець не застиг. З такою ситуацією хоча б раз зіштовхуються кухарі, особливо, недосвідчені. Розповідаємо, чому так відбувається і як виправити ситуацію.

Чому холодець не застиг

Досвідчені кулінари називають декілька причин того, що холодець може не набути потрібної консистенції навіть після довгого перебування в холодильнику.

Найчастіше страва не застигає, бо було порушено пропорційне співвідношення рідини та м’яса. Страва буде потрібної консистенції, якщо вода трохи закриває м’ясо. Ідеальними пропорціями води і м’яса вважається 3 до 1.

Другою не менш поширеною причиною є те, що холодець просто не доварили. Тому в складі не виробилася така кількість загусників, яка необхідна. Перевірити, чи готова страва, легко. Слід лише налити трохи бульйону в тарілку і поставити в холодильник. Через 20 хвилин перевірити його стан. Якщо застиг, можна блюдо знімати з вогню. Якщо ні – слід продовжити приготування. Варити майбутній холодець слід щонайменше 3-4 години.

Важливу роль відіграє і те, яке саме м’ясо ви використовуєте для приготування страви. Для холодця потрібно брати велику кількість кісток, курячих лапок, шиї, хвоста. М’ясо може бути як курячим, так і яловичим чи свинячим. Щоб холодець був смачнішим і насиченішим, поєднуйте у ньому кілька видів м’яса. Але пам’ятайте: якщо в бульйоні було мало хвостів, шиї, крил, лапок і багато першосортного м’яса, це може бути причиною того, що холодець не застиг.

А ще буває так, що холодильник погано працює і недостатньо охолоджує вміст. В цьому випадку холодець теж навряд чи застигне.

У жодному разі не підливайте в каструлю воду під час варіння бульйону, оскільки нерідко це є причиною того, що продукт не хоче застигати. При додаванні води концентрація желе різко знижується.

Як виправити ситуацію

Якщо холодець не застиг: чому так сталося і як виправити ситуацію

Якщо були порушені пропорції рідини і м’яса, досвідчені кухарі рекомендують виправити ситуацію шляхом додавання до складу желатину.

Для цього весь холодець, що вийшов, зливають в одну ємність. В окрему тарілку висипають пакетик желатину, заливають теплою водою. Дають настоятися 40 хвилин. Після цього желатин, який обов’язково має збільшитися в розмірах, на водяній бані підігрівають, але не дають йому закипіти. Під час підігріву компонент слід постійно помішувати.

Тим часом незастиглий холодець підігрівають, а потім виливають у нього проціджений желатин. Активно змішують інгредієнти та знімають страву з вогню. Розливають по тарілках, остуджують, поміщають у холодильник. Тепер страва гарантовано застигне.

У тому випадку, якщо холодець просто не був доварений, слід довести його до потрібної кондиції, а потім перевірити його готовність за допомогою вищевикладеного тесту. Як правило, для цього потрібно додаткових 2-3 години часу. Як і в попередньому способі, весь недоварений холодець слід злити в одну загальну ємність і поставити доходити протягом зазначеного часу.

За смаком і ароматом «дороблений» холодець абсолютно не відрізнятиметься від оригінального варіанту. Ці нехитрі способи допомогли вже не одній господині врятувати заповітний холодець.

Як з’явився холодець

Холодець з’явився в епоху кріпосного права. Тоді багаті люди любили їсти рясно, і часто після трапези залишалося багато їжі. Оскільки холодильників не було, зберегти її було неможливо. Щоб страви не пропали, їх згодовували кріпаком. А для того, щоб вони не лаялися між собою за найкращі шматки, куховарка скидала в чан усі м’ясні рештки та потрухи, а потім томила юшку на повільному вогні. Як говорить історія, одного разу вогонь увечері згас, а до ранку наваристий суп перетворився на стійке желе. Люди спробували це желе та здивувалися – настільки воно було смачним! Так і вийшов справжній холодець.

В чому користь холодцю

Холодець – це не тільки дуже смачний, а й неймовірно корисний продукт. У давнину його призначали як лікарський засіб для лікування дітей, старих та вагітних жінок. Та клейковина, яка виварюється в бульйон із ніжок та інших субпродуктів, дуже корисна для кісток, сухожиль і хрящів.

Тому холодець варто їсти людям похилого віку, які страждають від болю в суглобах.

Крім того, желе, що вийшло, – це чистий колаген, який допомагає нашій шкірі бути більш пружною, підтягнутою і гладкою. Цим обумовлюється користь холодця для жінок.

Українські мисливці в зимовий час завжди брали із собою на полювання холодець. Він зберігався в берестяних торбах і надавав сил і бадьорості. Навіть у тривалих походах холодець рятував людей від голоду, оскільки містив у собі величезну кількість вітамінів.

Сьогодні холодець – це не просто корисна їжа, а й улюблена страва новорічного столу.

Можливо, вам також буде цікаво: Продукти харчування можна буде повернути в магазин – уряд затвердив новий порядок

Головні новини України – ТУТ

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу