Виноград є вибагливою культуроб. У березні після пробудження рослини від зимової сплячки її варто обрізати та обробити від шкідників. Рослина обов’язково віддячить за таку турботу багатим врожаєм з великими гронами.
Догляд за виноградом навесні починається зі зняття укриття з молодих саджанців. Це потрібно робити поступово. Якщо зняти плівку занадто швидко, то виноград не зможе адаптуватися до різкого перепаду температур.
Щоб не нашкодити рослині, знімайте укриття поступово. Спочатку в першій половині березня підніміть укриття знизу, щоб відкрити доступ для повітря. Виноград почне поступово звикати до вуличної температури. Потім коли температура повітря не опускатиметься нижче +10°, зніміть плівку повністю.
Догляд за виноградом навесні: як обрізати
Коли обрізати виноград навесні – залежить від температури повітря. Якщо вона не опускається нижче +5° ночами, то можна приступати до процедури. Затягувати до квітня не варто – у стеблах почнеться сокорух, через що рани гірше гоїтимуться. Зріз добре робити наточеним секатором. Тоді пошкодження будуть мінімальні.
Спосіб, як правильно обрізати виноград навесні, залежить від віку куща. У перші три роки на рослині обрізають майже всі гілки. Залишають лише 2-3 найміцніших пагони, які обрізають до 2 здорових бруньок.
У четвертий і всі наступні роки у куща навесні видаляють хворі, висохлі, пошкоджені та слабкі гілки. Залишають найздоровіші та найміцніші лози товщиною не менше 5 мм. Довгі пагони рекомендується підв’язати в горизонтальному положенні.
Догляд за виноградом навесні: чим обробляти
Навесні виноград варто обприскати від хвороб і шкідників, які зимують на лозах. У перші дня березня, після зняття укриття лози обробляють розчином залізного купоросу (400 г на 5 л води). А в кінці березня або на початку квітня, коли з’являться перші зелені листочки, виноград рекомендується обприскати універсальними інсектицидами. Обробка хімічними засобами проводиться тільки до цвітіння винограду.
Є ще декілька препаратів, чим обприскати виноград навесні від попелиці, павутинного і листового кліща:
- перметрин;
- бордоська рідина 1%;
- колоїдна сірка 75%;
- мильний розчин – 1 брусок господарського мила на 10 л води;
- нітрафен.
Такі обробки забезпечать на ділянці тривалий захист від поширених хвороб.
Читайте також: Технології адсорбційного осушення повітря