Квартира не завжди може бути комфортною для вирощування розсади. Чимало залежить від розташування вікон та особливостей освітлення. Розсаду яких рослин не можна ставити на підвіконня.
Про це розповідають “Новини України – НСН”
Яку розсаду не можна ставити на підвіконня – перелік
Здається, що немає нічого логічнішого, ніж поставити готову розсаду на підвіконня. Адже кожна рослина потребує світла, а особливо у період активного зростання.
Але замість очікуваного ефекту, листя може почорніти, опасти розсада витягується і врешті-решт гине.
В чому причина
На підвіконні багато розсіяного сонячного світла, але в той самий час підвіконня є джерелом різких перепадів температур, протягів, прямого сонячного світла, яке може пригнічувати рослини.
5 видів розсади, яку не можна ставити на підвіконня
І обережно з даною процедурою необхідно бути у випадку, якщо ви вирощуєте:
- болгарський перець;
- капусту;
- огірки;
- томати%
- баклажани.
Як виправити ситуацію
По-перше, спробуйте зробити підвіконня більш теплим. Для цього його можна застелити пінопластом або іншим матеріалом, який володіє властивостями температурної ізоляції.
Від прямого сонячного світла розсаду можна накривати, а від протягів її захистить хороша пластикова кришка. На даний момент можна придбати спеціальні ящики для розсади у вигляді пластикових контейнерів.
Якщо бачите, що розсада все одно витягується, можна виносити її на подвір’я, коли температура піднімається високо. Але як правило досвідчені дачники просто роблять вибір на користь спеціальних ламп, якими освітлюють рослини.
І також не забувайте підживлювати свою розсаду. Хоча грунт у магазинах як правило вже з мінеральними добривами, ваші овочі можуть не отримувати необхідної кількості мікроелементів, яка їм потрібна для хорошого старту.
І усіма можливими способами намагайтеся уникати як пересушування ґрунту, так і перезволоження. Правило, розсада не терпить подібних незручностей і одразу ж дає про це знати загниванням.
Ще новини України: Що не можна садити біля абрикоса в саду, щоб не втратити врожай – поради