Вперше за 21 рік у День Бабака українські бабаки з династії Тимка, які живуть на Харківщині, не вийшли до публіки. Стало відомо, чому. А також відомий прогноз Тимка на весну.
Про це повідомляє Суспільне. Харків, передають «Новини України – НСН».
Щороку у лютому на дослідницькій станції каразінського університету на Харківщині гризуни дають свій прогноз на весну.
Через теплу зиму цьогоріч родина гризунів узагалі не впадала у сплячку. Тому науковці вирішили не запрошувати журналістів та гостей, щоб не завдавати тваринам додаткового стресу.
Який же прогноз на весну у День Бабака дали родичі Тимка?
Весна нікуди й не йшла.
“Каже, що цього року весна нікуди й не виходила. Вона у нас є і буде. Обов’язково буде весна. Але каже, ще можуть бути морози, невеличкі. І сніжок ще може вкрити землю”, — переказав віщування бабака завідувач біостанції Володимир Грубнік
Що відомо про День бабака на Харківщині
День бабака на біостанції в Гайдарах під Змієвом започаткували у 2004 році харківські науковці на чолі з професором Віктором Токарським. За цей час про прихід весни оповіщали три бабаки. Самі ж науковці збігів з прогнозами синоптиків не відстежували.
У Харківській області, за різними підрахунками, живе від п’яти тисяч до 18 тисяч бабаків. Традицію віщування весни започаткували, щоб привернути увагу до захисту гризунів. Прогноз Тимка у 2021 році не збувся, але на біостанції кажуть: ідея акції знайшла відгук. У 2022 році Тимко ІІІ віщував, що весна буде нестабільною. Бабаків степових внесли до Червоної книги як вид, що зникає.
З першого дня вторгнення РФ село Нестерівка, де живе бабак-віщун Тимко ІІІ та ще близько 30 бабаків, опинилося під окупацією. У вересні село звільнили.
За словами завідувача біологічної університетської лабораторії “Східні степи” Володимира Грубника, 70-80% прогнозів Тимка збуваються.
Ще новини України і світу: Коли Масляна? Календар православних свят на лютий 2025 року