Купити квартиру в Дніпрі

91
91

10 листопада – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

10 листопада – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

Сьогодні 10 листопада 2024 року. Міжнародний день бухгалтерії. Сирітська неділя. День виноградарів, виноробів та садівників України. Цього дня звільнили місто Снігурівку від російських окупантів. Православні вшановують пам’ять святих апостолів Ераста, Олімпа, Родіона та тих, хто з ними. Залишився 51 день до Нового року. Це неділя, і на цей день припадає 991-й день повномасштабної війни в Україні.

10 листопада – яке сьогодні свято, які існують прикмети і традиції цього дня, у кого іменини, які пам’ятні дати, пов’язані з цим днем.

10 листопада – яке сьогодні церковне свято

апостоли листопад уапц патріархія

10 листопада в церковному календарі – день пам’яті святих апостолів Ераста, Олімпа, Родіона та тих, хто з ними. Святий апостол Ераст: Він був одним з 70 апостолів, які були послані Ісусом Христом для проповіді Евангелія. Ім’я Ераст означає “благодійник” або “добродій”. Його життя та служіння є прикладом віри та відданості Богу. Святий апостол Олімп: Ім’я Олімп означає “величний” або “великий”. Він був одним з апостолів, які проповідували Христа та заснували ранню християнську громаду. Його життя було сповнене віри та міцної відданості Богу. Святий апостол Родіон: Ім’я Родіон означає “привітний” або “доброзичливий”. Він був одним з апостолів, які проповідували Христа та заснували ранні християнські громади. Його життя було сповнене любові та відданості Богу.

10 листопада у світі

Міжнародний день бухгалтерії

10 листопада кожного року світ відзначає Міжнародний день бухгалтерії.

Всесвітній день науки за мир і розвиток

10 листопада кожного року відбувається міжнародне святкування Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку.

Всесвітній католицький день молоді

Всесвітній день молоді – це унікальна подія в календарі Католицької Церкви, яка збирає молодих людей з усього світу, щоб разом святкувати свою віру. Започаткований Папою Іваном Павлом ІІ у 1985 році, він став потужним рухом для духовного збагачення та культурного обміну.

Сирітська неділя

Сирітська неділя відзначається у другу неділю листопада і є днем, присвяченим підвищенню обізнаності про проблеми, з якими стикаються діти-сироти у світі.

Всесвітній день поповнення рахунку

Всесвітній день поповнення рахунку – це щорічне свято звʼязку з близькими та щедрості, яке відзначається 10 листопада. Це день, присвячений світовій спільноті експатів, що визнає щедрість тих, хто підтримує свої сім’ї та друзів вдома, поповнюючи мобільні рахунки.

Міжнародний день скоромовок

Щорічно у другу неділю листопада відзначається Міжнародний день скоромовок  – це свято словесної акробатики, день, присвячений грайливому, а іноді й дратівливому світу скоромовок.

Європейський день винного туризму

6 листопада відзначають Європейський день винного туризму.

Всесвітній день імунізації

Всесвітній день імунізації, який відзначається щорічно 10 листопада, покликаний підкреслити критичну важливість щеплень.

Всесвітній день кератоконуса

10 листопада у різних країнах світу відзначають Всесвітній день кератоконуса. Це складне незапальне захворювання органів зору, при якому рогівка ока набуває конусної форми замість сферичної.

Всесвітній день боротьби з нейроендокринним раком

Всесвітній день боротьби з нейроендокринним раком – відзначається щорічно 10 листопада, є життєво важливою глобальною подією, присвяченою підвищенню обізнаності про недиференційовані раки, просуванню освіти про це захворювання, покращення лікування та догляду за пацієнтами.

10 листопада в Україні

День виноградарів, виноробів та садівників України

У другу неділю листопада ми святкуємо День виноградаря і винороба.

Іменини 10 листопада

  • Борис, Георгій, Денис, Іван, Костянтин, Михайло, Нестор, Микола, Олександр, Олексій, Петро, Ганна, Ольга.

Талісманом людини, народженої 10 листопада є гірський кришталь. Мінерал, який допомагає поширити в оселі позитивну енергетику. Гірський кришталь заспокоює і стимулює розумову активність.

10 листопада – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

Традиції, заборони, прикмети 10 листопада

У народному календарі 10 листопада – свято Єраста і Родіона. Вважалося, що з цього дня починаються справжні морози, але за нинішнього потепління клімату так відбувається не завжди.

У православне свято сьогодні в молитвах до святих апостолів просять про зміцнення духу і віри, про допомогу в скрутних ситуаціях і розв’язання проблем.

Цього дня наші предки освячували в храмах хліб і сіль, ними годували також домашню худобу, щоб вона благополучно перенесла зиму. Є повір’я, що якщо таким хлібом із сіллю пригостити того, з ким ви давно не ладнаєте, то незабаром помиритеся.

На Родіона і Єраста прийнято допомагати нужденним і жебракам: ділитися їжею та одягом. Вважається, що такі люди – ближче до Господа, і якщо вони помоляться за благодійників, то ці молитви точно будуть почуті.

З цього дня починали м’яти, тріпати й готувати льон для пряжі. Погоду передбачали, як не дивно, комарі: якщо 10 листопада їх ще можна було побачити, то зима обіцяла бути м’якою.

Ще прикмети 10 листопада

  • з вишні ще не опало листя — ще довго буде тепла погода;
  • кола біля місяця до бурі;
  • вранці туман — чекайте на потепління;
  • білка метушиться — встановиться тепло.

Що не можна робити 10 листопада:

  • Не слід лаятися, сваритися і лихословити.
  • Не можна відмовляти у допомозі.
  • Забороняється брати і давати гроші в борг.

10 листопада в історії

Визначні події

Звільнено місто Снігурівку від російських окупантів

Звільнено місто Снігурівку від російських окупантів

  • 1663 — укладено Батуринські статті.
  • 1723 — за наказом імператора Петра І в Санкт-Петербурзі заарештовано Павла Полуботка, чернігівського полковника, наказного гетьмана Лівобережної України (1722–1724). Його було ув’язнено в Петропавлівській фортеці, де він і помер.
  • 1764 — Катерина ІІ скасувала гетьманство, передавши всю повноту влади в Гетьманщині президенту Малоросійської колегії Петру Рум’янцеву.
  • 1770 — Вольтер заявив: «Якби бога не було, його варто було б винайти».
  • 1948 — Вийшов Указ Президії ВР РРФСР «О выделении города Севастополя в самостоятельный административно-хозяйственный центр». Згодом в поточних документах СРСР Севастополь (разом з Кримською областю) став частиною УРСР, зокрема вся його адміністративна, господарча та партійна ланка підпорядковувалася Сімферополю та Києву.
  • 1970 — Запущено космічну станцію «Луна-17», котра через тиждень здійснила посадку на Місяць і доставила перший радянський самохідний пристрій «Луноход-1».
  • 1992 — Російські війська ввійшли в Інгушетію.
  • 1993 — Групою сектантів «Білого братства», очолюваного Мариною Цвигун (Марія Деві Христос) та Юрієм Кривоноговим (Іоанн Свамі), було проголошено «кінець світу» та захоплено київський Софійський собор з метою масового самознищення. Міліція затримала сектантів, що поклало край діяльності «Білого братства» та викликало низку самогубств прихильників секти в Україні та країнах СНД.
  • 1993 — в Україні заборонено всі воєнізовані недержавні організації.
  • 2004 — Центрвиборчком України оголосив остаточні результати першого туру виборів Президента України: Віктор Ющенко набрав 11 125 395 голосів (39,87 %), Віктор Янукович — 10 969 579 голосів (39,32 %). Другий тур голосувань призначено на 21 листопада 2004.
  • 2009 — запущено перший гідроагрегат Дністровської ГАЕС (він видав перший струм в Об’єднану енергосистему України).
  • 2022 — 131-й окремий розвідувальний батальйон Збройних сил України звільнив місто Снігурівку від російських окупантів.

Народилися 10 листопада

  • 1483 — Мартін Лютер, християнський богослов, реформатор церкви.
  • 1759 – Фрідріх Шиллер, німецький поет і драматург.
  • 1759 – Григорій Розумовський, український геолог, мінеролог, біолог († 1837).
  • 1886 — Олександр Бутаков, підполковник Армії УНР.
  • 1903 — Терентій Масенко, український поет-лірик.
  • 1913 — Геннадій Брежньов, український поет.
  • 1920 — Рут Маєр, австрійка єврейського походження, яка вела щоденники про життя під час Голокосту в Австрії та Норвегії.
  • 1925 – Олександр Болехівський, український поет, публіцист і лікар.
  • 1997 — Юрій Вакулко, український футболіст.

Померли 10 листопада

  • 1838 — Іван Котляревський, український письменник, драматург, військовик, засновник нової української літератури.
  • 1873 — Михайло Максимович, український історик, філолог, етнограф, ботанік, поет, перший ректор Київського університету
  • 1891 — Артюр Рембо, французький поет-символіст, лірик.
  • 1893 — Леонід Глібов український байкар.
  • 1982 — Леонід Брежнєв, радянський державний і партійний діяч,голова Президії Верховної Ради СРСР у 1960—1964 і 1977—1982 роках
  • 2001 — Кен Кізі, американський письменник, один з родоначальників руху хіппі, автор роману «Політ над гніздом зозулі».
  • 2015  – Гельмут Шмідт, канцлер ФРН у 1974—1982 рр.

Можливо, вам також буде цікаво: День Гідності та Свободи і День пам’яті жертв Голодомору: календар дат на листопад

Наш Телеграм

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу