Сьогодні 7 січня 2025 року. День Я не збираюся більше терпіти. Міжнародний день програмістів. Православні святкують собор святого Івана Хрестителя. До Нового року залишилося 358 днів. Це вівторок, і на цей день припадає 1049-й день повномасштабної війни в Україні.
7 січня – яке сьогодні свято, які існують прикмети і традиції цього дня, у кого іменини, які пам’ятні дати, пов’язані з цим днем.
7 січня – яке сьогодні церковне свято
7 січня в церковному календарі – собор святого Івана Хрестителя. Це свято присвячене святому Івану Хрестителю, який був Пророком і Предтечею Господа нашого Ісуса Христа. Цього дня православні християни вшановують пам’ять св. Івана Хрестителя, який хрестив Ісуса в річці Йордан та проповідував покаяння. Свято має велике духовне значення і є нагодою для вірян згадати життя і подвиги святого Івана, а також задуматися над важливістю покаяння та духовного очищення.
7 січня у світі
День наставника
День «Я – наставник» або День наставника у США відзначають 7 січня щороку. Це день, присвячений визнанню та оцінці неоціненної ролі наставників у спрямуванні та формуванні життя людей.
День Я не збираюся більше терпіти
День «Я не збираюся більше терпіти» відзначають 7 січня. Це день, присвячений відстоюванню власних інтересів та прийняттю змін. Це день утвердження особистих кордонів, чесного вираження емоцій та позитивних змін у житті.
День прядки
День прядки або День прялки відзначають 7 січня – це свято традицій та ремесла, що святкується на наступний день після свята Богоявлення. Цей день знаменує повернення жінок до роботи після дванадцяти днів Різдва, передусім відновлення прядіння та інших домашніх справ.
Міжнародний день дурної ходи
З 2012 року Міжнародний день дурної ходи відзначається 7 січня. Ідея святкування навіяна славнозвісним скетчем із британського серіалу «Летючий цирк Монті Пайтона», де головний герой Джона Кліза є держслужбовцем, що дурною ходою направляється до Міністерства.
Міжнародний день програмістів
Професійне свято програмістів відзначають 7 січня щорічно. Це свято пов’язане з надзвичайно важливою на сьогодні професією.
А також у світі:
- День пупса
- День «Хто зіпсував повітря?»
- День старого каміння
Іменини 7 січня
- Афанасій, Василь, Іван.
Талісманом людини, народженої 7 січня, є яшма. Лікувальні властивості цього каменя залежать від його кольору. Так біла яшма допомагає зміцнити серце, а зелена — покращити зір.
Традиції, заборони, прикмети 7 січня
У православне свято сьогодні в храмах відбуваються богослужіння на честь Іоана Хрестителя. До святого Іоана звертаються з проханнями допомогти в складних справах, зцілити від важких хвороб, моляться бездітне подружжя, щоб Бог послав їм дітей, жінки просять наставити на шлях істинний невірних чоловіків.
У народі свято прозвали Іван-бражник – за традицією в перший день після Водохреща потрібно “запити зло” освяченою водохресною водою. За повір’ями, цей обряд може вберегти від хвороб на весь рік. Також на Бражника потрібно трохи випити – вважається, це захистить на весь рік від печалі та сліз.
Серед наших предків існувало повір’я, якщо цього дня побачити у будинку мишу, то варто очікувати поповнення в родині.
Наші пращури помітили, якщо цього дня тепло – весна буде холодною. Якщо ж удень холодно і хурделиця, буде холодно і літом. Густий іній прогнозує літом достаток хліба і малини. Світлий й ясний день вказував на неврожай. А багато зірок на небі – на врожай грибів, ягід та гороху.
Ще прикмети 7 січня
- туманна погода — до великого врожаю зернових;
- повний місяць — навесні почнуться повені;
- похмуро і сніжно — буде багатий урожай.
Що не можна робити 7 січня
- Не слід приймати подарунки.
- Забороняється займатися домашніми справами.
- Не можна лаятися, лихословити.
7 січня у світі
Визначні події
- 1782 — у Філадельфії відкрився перший американський комерційний банк, Банк Північної Америки, що слугував першим де-факто центральним банком США.
- 1887 — американець Томас Стівенс із Сан-Франциско завершив першу навколосвітню подорож на велосипеді. Почавши мандрівку у квітні 1884 року, відчайдух проїхав 13 500 миль.
- 1927 — зроблений перший трансатлантичний телефонний дзвінок з Нью-Йорка у Лондон.
- 1949 — університет Південної Каліфорнії в Лос-Анджелесі оголосив про одержання першої фотографії генів.
- 1949 — офіційно ліквідовано концтабір у Явожні, започаткований ухвалою Політбюро ЦК ПОРП, як транзитний табір для українців запідозрених у зв’язках з ОУН та УПА, і створений на базі філії німецького концтабору Аушвіц, який перепрофілювали у «табір праці». У 1947—1949 рр. в концтаборі померло або закатовано понад 160 українців.
- 1953 — президент США Гаррі Трумен оголосив про наявність у Сполучених Штатів водневої бомби.
- 1992 — телефонна компанія AT&T випустила перший відеотелефон. Він коштував 1499 доларів.
- 1999 — у Сенаті США почалися слухання щодо імпічменту президента Білла Клінтона, якого звинуватили у брехні під присягою про стосунки з Монікою Левінскі.
- 2015 — теракт у Парижі: двоє озброєних ісламських терористів в масках напали на редакцію сатиричного журналу «Charlie Ebdo» і вбили 12 осіб. Наступного дня їх спільники знову вбили невинних. Тільки через два дні терористи були оточені загонами поліції і застрелені під час штурму.
Народилися 7 січня
- 1502 — Григорій XIII, Папа Римський, який запровадив у всіх католицьких країнах григоріанський календар.
- 1834 — Філіпп Рейс, німецький фізик, винахідник телефону.
- 1853 — Микола Аркас, український культурно-освітній діяч, письменник, композитор, історик.
- 1889 — Михайло-Лев Рудницький, український літературний критик, літературознавець, письменник, поет, перекладач, поліглот, дійсний член НТШ, професор і декан філологічного факультету Львівського університету, звинувачений у «націоналізмі».
- 1909 — Степан Щурат, український учений-літературознавець, переслідуваний в часі погрому наукових установ України на початку 1970-х, франкознавець, видавець першого українського журналу для фотографів.
- 1928 — Антон Муха, український композитор, музикознавець.
- 1930 — Володимир Денисенко, український кінорежисер і сценарист. Чоловік Наталії Наум. Батько Тараса та Олександра Денисенків.
- 1945 — Юхим Гусар, український письменник, журналіст, лауреат літературно-мистецьких премій імені Івана Бажанського, Григорія Шабашкевича, Сидора Воробкевича, Олекси Романця.
- 1964 — Ніколас Кейдж (Ніколас Коппола), американський кіноактор («Найкращі часи», «Скеля», «Поцілунок вампіра», «Викрасти за 60 секунд», «Наввипередки з Місяцем»), режисер, продюсер.
- 1965 — Людмила Супрун, українська політична діячка.
- 1972 — Дональд Брашир, американський хокеїст.
- 1985 — Льюїс Гамільтон, британський автогонщик, семиразовий чемпіон Формули-1.
Померли 7 січня
- 1933 — Микола Садовський, український актор і режисер. Брат Івана Карпенка-Карого, Панаса Саксаганського й Марії Садовської-Барілотті.
- 1943 — Нікола Тесла, сербський та американський винахідник і фізик. Теслі належать винаходи змінного струму, поліфазової системи та електродвигуна зі змінним струмом.
- 2011 — Михайлина Коцюбинська, українська філологиня та літературознавиця, активна учасниця руху шістдесятників.
- 2021 — Маріон Ремсі, американська акторка та співачка.
Можливо, вам також буде цікаво: Постать дня: 6 січня 1938 року народився Василь Стус – символ українського опору
Головні новини України – тут